מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש שבט

להיות איש אמת משמעו לבקש תמיד לראות את הנקודה הטובה שבכל יהודי ולא להתעסק עם השלילי כיוון שכל יהודי בעצם בן מלך שעשוי מאבנים טובות.
אל תתעסק בעבר, הדרך הטובה ביותר לתקן אותו הוא לעשות כמה שיותר טוב בהווה והלא טוב יעלם מאליו. כל רגע אפשר להתחיל מחדש ולהשתנות מקצה לקצה ממש.
השם מנסה אותך כי הוא רוצה לראות איך אתה מתמודד בגבורה ומנצח ולתת לך שכר על כל העמל שלך תחת השמש,אל תכניס את עצמך לנסיונות אך כשהם באים תשמח בהם.
אף פעם אל תפסול אנשים בגלל חסרון כזה או אחר כיוון שאף אחד לא ברא את עצמו וכשתזכור שהכל מאיתו יתברך תתמלא אהבה לכל יהודי באשר הוא.
השמירה על היהודי באה בזכות שהוא שומר על קדושת המאכלים וקדושת היסוד.
אל תתייאש אם לא עמדת מול הניסיון, הרחק את העצבות ממך. דע שאפילו מעט השתדלות לנצח את היצר שווה המון גם אם לא התגברת לגמרי והשם שמח בהתמודדות שלך.
כל מי שעושה דבר לשם שמיים בלי שום אינרטס הדבר הזה יתקיים לנצח.
לכבוד יום פטירת הרבנית חיה מושקה זיע"א אשתו של הרבי
כשאדם הולך ביושר ונזהר שלא לעבור על מצוות השם גם בחדרי חדרים ניכר שהוא אדם מאמין.
אין מה להתלונן ולא לבדוק אצל האחרים, תמיד תראה את מה שיש ולא מה שאין ושמח בעצם החיים
ההבדל בין אמונה לכפירה היא החמימות שהאדם מרגיש בשעה שהוא מתפלל ולומד, בלי חיות וחשק אי אפשר להגיע לשום מקום, לכן נצל את החלק האלוקי שקיים בך, תפיח בך את האש הפנימית וממילא כל שאר האהבות הלא טובות יסתלקו וזכור שבכל יהודי קיים ניצוץ אלוקי ואפילו בגרוע שבגרועים לכן אל תזלזל ביכולות של שום יהודי להגיע לפסגות ברוחניות וכמובן לא ביכולות של עצמך

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד