מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תמוז

מה היה כתוב בפתק שמצאו על לימודיו של הצמח צדק בלילות?
מרוץ החיים המתמשך מסנוור את עינינו מלראות את האמת. אדם חי בהרגשה שכל העולם שלו. עצור בכל יום לכמה דקות של חשבון נפש לחשוב מה עשית למען השם?
אין אדם נמדד על פי הזקן והכובע שלו, ואפילו לא על פי ידיעתו בתורה, אלא על פי קדושתו ומידותיו הטובות והיכולת שלו לאהוב כל יהודי כמו ספר תורה.
עיקר הסבל והייסורים שבאים על האדם הם תוצאה של הצער שהוא גרם לזולת. וכן הגלות התחילה בעקבות בר קמצא שלא מחו על כבודו ולכן קירוב הגאולה תלוי באהבת ישראל ללא תנאים .
יש מעשים קטנים עם תוצאות גדולות. הכל תלוי בזמן....
תרחם על הניצוץ האלוקי שלך, על הנשמה הקדושה שמכסא כבוד חוצבה וירדה כאן לעולם הזה הגשמי ומשתוקקת להתנתק מן התאוות של הגוף המלוכלכות ולחזור למקורה העליון ומחכה לכל מעשה קדוש שלך ופרט ללימוד תורה שיוצא מפיך
ילדים טובים הם תוצאה של השקעה נכונה וסבלנות רבה של ההורים. אל תסיר את ההשגחה מהם ובדוק תמיד שהם בדרך הנכונה.
בני גד וראובן ביקשו מקנה "רב" כי לא יכלו לעזוב את משה רבינו לבד מעבר לירדן וביקשו שם נחלה ומאותו יום ועד הנצח הם קשורים במשה רבינו בקשר חזק וזכו בזכות זה להשמר מכל חטא לכל הדורות ללא גלות וללא התדרדרות . מכאן תלמד שלא בורחים לצדיק גם לאחר עלייתו לעולם הבא כי איפה שהאור לשם הולכים.
פתגם חסידי מנקה את הלב ומשכיח את הצרות , ניגון חסידי משמח את הנשמה ומכניס חיות חדשה בנפש, קבלה טובה מזרימה מחדש את כל חיים.
מעלתם של בני תורה ותפקידם כשליחי הקדוש ברוך הוא לקדש שם שמיים ולהלהיב את הניצוץ החבוי בכל אחד מישראל.
ביום זה בו נשתברו הלוחות בעקבות חטא העגל הנורא מלמד אותנו הרבי חמישה הבדלים בין הלוחות הראשונים לשניים.
כמה יסודות חשובים שחייב לדעת ולזכור שמטווים את דרך המלך

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד