מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אב

אל תחכה לשום דבר שיקרה לבד או על ידי אחרים, תשקיע את כולך בעשיה מבורכת. אתה רוצה ילדים צדיקים? אתה תשב איתם ותלמד.
אתה רוצה לצאת מן המצוקות? תן צדקה במקום להשקיע בתאוות העולם הזה. אתה רוצה שלום בית? תשמח את אשתך עם דברי אמונה ועידוד ואל תשלח אותה לכל מיני קורסי של מודעות אישית שרק מטריפים את דעתה יותר.
עשה זאת בעצמך!
בכוח הצדקה לפדות את הנפש מן השבי של העוונות והחטאים ולהעמידה בקרן אורה יותר מכל דבר אחר ובלבד שתהיה צדקה בלב חם ובפנים מאירות.
מסר זה ניתן מפי הרב בדיוק בתאריך כ"ז באב שנה שעברה, 60 יום לפני הסתלקותו של מורנו הרב זיע"א לגנזי מרומים ובמסר הרב רומז לכך שזומן לשולחן מלכו של עולם ואת הסיבה. חיזקו ואימצו ואמצו דברים אלו לקראת חודש אלול והשנה החדשה ובכלל.
לפעמים אדם עסוק להשקיע את כל חייו עבור אנשים שונים, חברים ומכרים, ואת משפחתו היחידה, קרוביו הנצחיים הוא שוכח או דוחק לפינה ועושה מן העיקר טפל ומן הטפל עיקר.
סיפור מפתיע ומיוחד של מוטי דנינו שהביא חבר להתייעץ עם מורנו הרב זיע"א והרב זרק לו "פצצה".
צדיקים במיתתם קרויים חיים ויכולים להשפיע על הקשורים בהם אף יותר ממה שהשפיעו בחיי חיותם כי אין הם כפופים יותר למגבלות הגוף, רק צריך לאהוב את הצדיק ולהמשיך את פעולותיו ומעשיו וללכת בדרכיו והוא כבר יעשה את הטוב בעיניו.
כל מפתחות ההצלחה של החיים נמצאות בברכת השבת והיא מברכת את אוהביה ושומריה בעולם הזה ובעולם הבא.
סיפורו של רני רביבו שהתמוטט לפתע בסיום יום עבודה ועבר מוות קליני ומספר לאחר 12 יום של אשפוז בטיפול נמרץ שפגש את מורנו הרב זיע"א.
מחשבה לא טובה על יהודי היא כמו פצצה מתקתקת. צריך להיות זהיר מאוד באהבת הזולת ולטהר את הלב מכל. כשהלב עובד נכון ואין לאדם שום הקפדה על אף אחד והוא תמיד אומר אמת תפילתו מתקבלת.
מקור הברכה של האדם, הן בפרנסה בשלום בית ובחינוך הילדים היא השמחה, כשאדם שמח השכינה לא זזה ממנו, וכל היכולות שלו מתעצמות.
כשיהודי מחליט לעשות מעשה טוב במסירות נפש מעל הטבע למען השם , אז משמיים פותחים לו שערי טובות ניסים וישועות מעל הטבע
כשאדם הולך לחפש זיווג לעצמו או לבניו היקרים שלא יחליט על פי ייחוס משפחתי של גדולי תורה מפורסמים וכדומה אלא יחפש את הפשוטים והביישנים שמהם תצא תורה זכה וברה באמת.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד