מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תמוז

מי שלא יודע לזרוק את השכל בזמן שלא צריך אותו לא יכול לעבוד את ה' לפעמים צריך לקבל את הדברים בשתיקה ואין מה להוסיף ולהקשות.
הצבועים והרמאים הם האנשים הכי מסוכנים, סופם רע ומר כי לעולם השקר והחנופה מתגלים, ואילו אלו שעמדו על האמת ולא התפתו להמיר את האמון שלהם בעבור כסף וכבוד מדומה בסוף יקבלו את ההון והמלכות בדרך מכובדת ולקרבתם המון העם יהיה צמא
הקדוש ברוך הוא תמיד משלם לאדם על פי מעשיו .טוב לטוב וכן להיפך.
עוד לא נבראה מכה קשה יותר ממכת הגירושין. עדיף לסבול את "צער" השלום בית ולא את ה"נחת" של הגירושין שמשאיר את האדם ללא ברכה במעשה ידיו.
בעולם הזה אין מושלם, כיוון שכאן זה לא התכלית. פה אתה רק מייצר ומשווק למעלה את התורה והמצוות, את המידות הטובות שאתה משיג, לכן אסור להתמהמה. צריך להזדרז ולהפיק כמה שיותר בטרם יאפיל היום
הקדוש ברוך הוא ברא את העולם על כבוד הדדי, וכשהוא נפגם התוצאות לא מאחרות לבוא. לכן התרחק מעיתונים ודברי רכילות ומכל סוג של הלבנת פנים ותעדיף להיות מן הנעלבים ואינם עולבים.
מי אמר שלהיות שמן זה רע?, דע לך שלפעמים אפשר להשמין מעניית אמן ומלימוד הפוסקים והסוגיות.
חג הגאולה של הרבי הריי''ץ אינו חג גאולה רק של מישהו או משהו מסויים, אלא חג גאולה של כל יהודי בו הוא יכול להיוושע בגשמיות וברוחניות בכל דבר בזכות קדושת היום שבו המשיכה ביתר עוז המשימה של הבעל שם טוב להפיץ את מעיינות החסידות ולקרב את הגאולה של עם ישראל על אף כל המניעות.
יום זה הוא יום גדול בתורת החסידות שבו השתחרר הרבי הריי''ץ ממאסרו וכך המשיכה להתפרסם תורת החסידות בקרב החסידים ללא שום פגע ולמלשינים לא נשארה תקוה.
כבר נגמר הדור של ההפחדות ושל סיפורי התנורים. צריך לדבר מתוק ולקרב בדרכי נועם על ידי דברי חסידות שמושכים את ליבות השומעים להתקרב ולשוב אל השורשים באהבה.
כשאדם לומד תורה הוא צריך לדעת שהמטרה היא לא רק לגדל את עצמו, התכלית היא ללמוד על מנת ללמד ולעשות.
השבת נקראת מלכות ואנו עם ישראל צריכים לנהוג כמלכים דהיינו שהכל מוכן ומתוקן ואין לנו עסק עם החול בכלל, ואין שבת זמן למנוחת הגוף כי אם זמן לתת את הנשמה לילדים,לפנק אותם,לשמוח איתם לרקוד איתם ולשיר ,לחזור איתם על הלימוד תורה של השבוע, וככל שתתן להם יותר בשבת כך תראה תוצאות מהם גם בימות החול.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד