מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אב

יש כאלו שכשהמלך בא עד אליהם הם מבקשים ממנו שיהיו פטורים מלשלם מס למלך ושתהיה להם יותר פרנסה, בסוף אולי באמת יהיה להם עוד כסף לקנות עוד כמה אבטיחים ובצלים. ויש כאלה שכל שמבקשים הוא להתקרב למלך ולהיות מחוברים אליו כל השנה , אלו זוכים בכל הקופה.
אל תחפש לגדול ולהתכבד. עשה את הדברים לשם פעלם והקדוש ברוך הוא יתן לך שכר משלם.

לכל יהודי יש חלק בתורה, בנגלה ובנסתר, וכשאדם מקבל הדרכה נכונה מה ללמוד וכמה ואיך הוא לעולם לא יעזוב את הטעם המתוק של התורה.
כשאדם מחליט לקחת את ענין התשובה ברצינות הוא לא מחפש הנחות. הוא יהיה מוכן לשלם את המיטב בנפשו ובכל אשר לו ובלבד שיזכה להתקרב עוד מעט אל הקדוש ברוך הוא בהסרת כתמי העוון שחוצצים בפני השכינה
אין שום סבל שבא על האדם ללא סיבה, צריך לבדוק היטב ולפשפש במעשים, לקבל על עצמך לא לחזור שוב על כך והשם ירחם כרחם אב על בנים
ישנם שני חסידים, שניהם לבושים אותו הדבר, מגדלים אותו זקן אבל אחד מהם ניראה עצוב ומתייפח על עוונותיו וחטאיו ואחד מאיר פנים ומחייך כמו שמש. הכל תלוי בהסתכלות, אך עבודת השם בשמחה עולה על הכל.
ברכות הנהנין שתקנו אנשי כנסת הגדולה יסודתם בהררי קודש ואין לשנות ממטבע הלשון או לברך אותם סתם ללא צורך וצריך להשקיע בלימוד הילדים הקטנים לברך כראוי אף על פי שזה לוקח שנתיים.
בדור שבו האמת נעדרת ומתרבים מפורסמי שקר שמטעים ומחללים שם שמים ברבים יש תרופת פלא שמוציאה מהאדם את כל דמיונות השקר והתעתועים ומעמידה אותו במקום אורה וזהו ספר התניא ופירושו הנפלא בספר בצור ירום שמבאר את התניא במילים ומשלים השווים לכל נפש
התורה כולה מתקיימת מכל רבדי הלימוד, אחד עוסק בגמרא ואחד קורא תהילים, זה מה שהוא יודע לעשות, ואחד מעיין בקבלה, אסור לזלזל באף אחד כי כולם מרכיבים פזל גדול של קיום התורה וקיום התורה של כל אחד ואחד בא לידי ביטוי גם בחינוך הילדים והבית בנועם הליכות ללא לחצים לאהבת השם ויראת השם טהורים.
לא חשוב כמה זה יעלה לך-למען הילדים תן הכל ושלח אותם לישיבות הכי טובות ,ותחפש להם את הכלות הכי טובות ואל תתפשר בעבורם על הכי טוב
אל תמהר לעולם לדון שום אדם ואל תהיה פזיז בהחלטות לנתק קשרים. תמיד תעדיף להיכשל בכך שכיבדת אדם יותר ממה שהגיע לו ולא להיכשל בכך שלא נתת לו את הכבוד הראוי .
לכבוד יום ט''ו באב שיחת חיזוק שכל אחד צריך לשמוע ולהתחזק!

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד