מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש חשון

רגשותיה ותחושותיה של אשה לגבי בעלה הם בדרך כלל נכונות, לכן בעל שמתעלם מעצת אשתו טועה, ואפילו אם היא מרגיזה אותך, דע לך שכל זה לטובתך שעל ידה אתה מתכפר על השטויות שאתה עושה ואם תחזור להיות בן אדם מיד גם השלום יחזור, אך בדברים שזקוקים בהם לדעת תורה צריך להתיעץ עם החכם.
שקר לעולם אינו מתקיים ואם חס ושלום היית רגיל לשקר אל תחכה שהפצצה תגיע לך לבית, ההשגחה הפרטית של השם מגיעה עד לפרטים הקטנים.
מעלתו של האדם נקבעת על פי היכולת שלו לקבוע לעצמו קו מסויים וללכת איתו עד הסוף באש ומים ולא להיות הפכפך ולשנות דרך כל פעם שלא נח לו
תורה שלומדים בלי שום שנאה בלב לשום יהודי יכולה לחולל ניסים ופלאות
אברהם ושרה מלמדים אותנו שכל יהודי יכול להיות קרוב לשם על ידי מידות טובות של שפלות רוח וענוה ושמירה מעולה של כללי הצניעות.
שרה אימנו חיה 127 שנים ולעומתה אסתר מלכה על 127 מדינות אולם זהו רק רמז לקשר המופלא שבין שתי הנשים שהעמידו את עם ישראל על רגליו.
ישנה קליפה אחת, רוחנית וקשה שנקראת קליפת זבוב, ממנה יונקים כל האפיקורסים ומבזי חכמים, ממנה ינק דואג האדומי וחבריו, וכשאדם לומד תורה לשם שמיים ולא כדי להתגדל, הוא ניצל ממנה
שרה הייתה האשה היחידה בעולם שהשם דיבר איתה, וזאת משום שהייתה שלימה בכל. כל ימי חייה היו מנוצלים עד תומם להתמסרות מוחלטת למטרה הנעלה של בעלה- קידוש השם בעולם.
אין לך מידה באדם שמשפיעה טובה כמו הנתינה, ואין לך מידה באדם שסוגרת את כל דלתות הברכה והשפע כמו קמצנות ולקיחה.
כל אדם באשר הוא יכול להביא עליו ועל כל הקשור בו ברכה גדולה, ובמה הדבר תלוי? במעשיו וקרבתו לתורה וחכמיה.
צניעות היא מילת המפתח לשלום בית. אסור שבבית יהודי יהיה שום קירבה לדברים שהשם שונא ומתרחק מהם.
https://youtu.be/VQ9Eq_TcOT8
אם ראית בנים טובים וצדיקים, דע לך זה בא מהשפעה של הורים טובים. הקדושה של יוסף הצדיק ובנימין הצדיק באה מכח קדושתה של רחל אימנו עליה השלום

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד