מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אייר

כשאדם קשור בצדיק, אין לו שום קושיות, וכל התפילות שהוא מתפלל הוא מיד מתקשר בצדיק שלו שמתפלל איתו ודואג להעלות את התפילה שלו עד המקום הנכון. בנוסף תפילת השל''ה הקדוש על הבנים בערב ר''ח סיון היא סגולה להצלחה בחינוך הבנים, קריאה מיוחדת של הרב עם ביאור של מורנו הרב זיע''א
לכבוד יום הקדוש של הילולת שמואל הנביא והיום בו הוחזרה ירושלים לידינו אחרי אלפי שנות גלות צריך להודות ולהכיר בטובה על עצם האפשרות להגיע לירושלים, לכותל, בכל זמן ועת.
עיקר עבודתו של יהודי היא לא בעבודה ולא בבית הכנסת, הבית שלך הוא המקום הכי פרטי והכי חשוב ומקודש. תשקיע את כל כולך עבור הילדים והאשה, אפילו שזה דורש סבלנות של ברזל, כי זה היעוד שלך.
אור התורה לא מגיע לכל אחד באופן שווה. יכולים לשבת כמה באותו שיעור, אחד מבין כל מילה ואחד לא מבין אפילו מילה אחת. למה? כיון שהתורה ניתנת רק למי שראוי לה.
אי אפשר להישאר טבוע בליצנות, שקר וחנופה ולבוא לבקש תורה בחג מתן תורה. התורה לא מגיעה אלא למי שזיכך את עצמו לגמרי מן המידות הרעות וליבו מבריק כמו יהלום באור יקרות של ענווה, שמחה ואהבת ישראל.
האדם בכח התורה לחולל מהפך בנפשו של הלומד משיעור לשיעור מדף לדף הנפש מתעדנת והמידות הרעות הולכות ונעלמות.
לזכות לכתרה של תורה כל אחד יכול אך הוא לא ניתן לשום אדם במתנה, צריך להשיג אותו בעמל רב על ידי לימודה וארבעים ושמונה קניינה
יש כאלה שמספרים הייתי במירון הצלחתי לדרוך על מלא אנשים עד שהגעתי לציון ונגעתי בו, אחר כך הולכים לאכול כמה סטקים, וזהו, לא יודעים שאור החיים עלה על ההר במירון על ארבע מלא בושה וכלימה ויראה גדולה מפני קודש הקודשים התנא בר יוחאי.
העליה ההמונית לרשב''י מפתיעה אפילו את הגויים שיודעים ומרגישים שמדובר בצדיק כזה שאצלהם לעולם לא יכול להיות דבר אפילו דומה
ל''ג בעומר זה חג של הילדים, מאחרי המימונה כבר רואים את הילדים עם עגלות של הסופר, בורחים מהתלמוד תורה, מחפשים קרשים, מי גורם להם את זה? רבי שמעון גורם לזה. רשב''י הבעיר את העולם.
ביום הסתלקותו של הצדיק יסוד עולם רבי שמעון בעל ההילולה, התחיל לומר בעל פה סודות התורה במשך שעתיים וכל הבית הוקף באש ורבי אבא שישב איתו בין שאר החברים כתב את כל דבריו עד שסיים את דבריו במילה חיים ועלה ונתעלה אל חי העולמים
ממעלותיו המופלאות של איש האלקים רשב''י ועל פעולותיו בזמן יציאתו מן המערה ."טהר את העיר טבריה, עשה אותה נקיה ,הודו לו מן שמיא אדוננו בר יוחאי".

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד