מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש סיון

חינוך צריך לבוא מהלב ועתידים מלמדי תינוקות לעמוד לימינו של הקדוש ברוך הוא. יש הרבה תלמידים שעל ידי קצת רכות יכולים לשנות את הילדים הקצה לקצה, לכן צריך סבלנות ,רצון טוב ואמונה בתלמידים.
פעם המעשרות היו ניתנות לכהנים, הם היו מורי הצדק לומר לעם מה מותר ואסור, מה טהור ומה טמא, ובתמורה לכך קיבלו את המעשרות. בימינו אלו שמוסרים את כל חייהם על התורה ועל ידיעת ההלכה על בוריה לדעת מה יעשה אדם בכל צעד ושעל, ובכותם העם יכול ללכת בדרך התורה וההלכה בלי לחשוש, הם אלו שראויים למעשר, ומי שמעשר מבטיחה לו התורה שיתעשר.
מקצוע טוב לא נמדד רק לפי כמות הכסף שאפשר להרויח ממנו בלבד. השאלה היא עד כמה רמת הנקיות מן החטא וקלות הפרנסה.
אדם צריך לחשוב בכל מקום וזמן ובכל מה שהוא עושה שהכל למען שמו באהבה. בשעת האכילה הוא אוכל כדי שיהיה לו כח לעבוד את השם, הוא הולך לישון כמה שעות כדי ששוב יתחדש לו המוח לעוד כמה סוגיות בלימוד התורה, וככה אדם הופך את כל חייו להיות חיים של קדושה בעלי ערך עליון, להיות כלי להשראת שכינה.
בדורנו יש תנועה של מחזירי תשובה משובשים שמזניחים את ילדיהם ועסוקים כל היום בטיסות ונסיעות וכל מיני תיקונים אשר לא שיערו אבותיכם. חבל, אשה שרוצה להתקרב באמת שתדע שאת כל מה שהיא צריכה יש בבית שלה עם בעלה והילדים, אין לה מה לחפש בחוץ.
חסד עצום שהשם עושה עם בניו, שבכל משפחה ישנו איזה אחד שמחליט לחזור בתשובה מכל ליבו ומקשיב לרבו באש ובמים, וכך שנה ועוד שנה הוא הולך וגודל בעולמה של תורה ובזכותו לא נופלת שערה אחת מראשם של משפחתו.
יעקב אבינו ראה את ילדיו של יוסף ומיד נרתע משום שראה את ירבעם יוצא מאפרים. יוסף לא ויתר על ברכת הבנים ומיד הראה לו את יהושע בן נון שעתיד לכבוש את הארץ מול 31 מלכים, רק אז היה מוכן יעקב לברך.
יעקב אבינו ברוח קדשו ידע מה הולך לקרות עם קורח ועדתו משבט לוי וביקש במיוחד שלא יוזכר שמו בתורה בשלשלת הדורות מקורח ועד אליו. וזאת כדי לתת פתח לאותו השבט להתקן.
הגאווה יכולה להפוך אנשים צדיקים וקדושים בין רגע לנוכלים שיכולים להוציא לעז על חכמי אמת ולכפור בכל התורה, ומרוב הטשטוש של הגאווה עוד לחשוב עצמם כצודקים העושים את רצונו של מקום.
תמיד תסתכל על חצי הכוס המלאה וקבל באהבה ובסבלנות את כל מה שעובר עליך ותאמין באמונה שלימה שאין יותר טוב בשבילך
ישנם אנשים שדומים לים, הים תמיד זועף ועצוב, אף פעם לא שמח בחלקו ולא מסתפק במה שהשם נתן לו. לעומתו יש אנשים שדומים לרקיע, תמיד הם מאירים ושמחים במה שיש, מלאים אמונה ותקווה ומבינים ומקבלים באהבה את רצון השם בלי שום תלונות.
ארץ הקודש מיועדת לעם קדוש על כן היושבים עליהצריכים שתהיה בהם קדושת האדם ולא ניתן לחיות בה בהפקרות כי מי שעושה בה מה שהוא רוצה ידע שהישיבה שלו בארץ זמנית מאוד עד שהיא תקיא אותו אל ארץ נכר.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד