מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אלול

אלול הוא הזמן של רחמים. לבקש, להתפלל ולסלוח על מנת שביום הדין הגזרות יתהפכו לטובה.
התוכחה שבפרשת "כי תבוא" באה תמיד לפני ראש השנה כיון שיש בכח התוכחה לבטל גזירות ואין הכנה יותר טובה ליום הדין והמשפט בראש השנה מליישר את הלבבות ולהתחזק ביראת שמים טהורה
https://youtu.be/BZsDKjLBMqw
לאנשי תורה אמיתיים יש גבולות אדומים ברורים, לעולם לא תמצא אותם מכניסים לקבלת קהל שלהם נשים, אם יש לאשה שאלה היא תעביר דרך בעלה פתק או שתשלח בדואר. כשרב מכניס לחדרו אשה זה סימן של הדרדרות עד לתהום.
מגלגלים זכות ליום זכאי, על החשיבות הרבה להשקיע בעמל השישים מסכתות ולעלות מוכנים להתיצב בפני המלך כשתלמודו בידו.
בכל דבר מצווה יש אפשרות לקיים אותה בשביל לצאת ידי חובה ויש אפשרות לתת את המקסימום על מנת לקיים את המצוה בהידור. תמיד תן מחשבה לפני מצווה כיצד אפשר לקיים אותה בצורה הנאה והמכובדת ביותר עם כל ההידורים, כיון שכל דבר בא בחשבון ולפי ההשקעה כך גם השכר.
הכל אפשר לתקן כל עוד הנשמה בקרבך, רק צריך רצון גדול ולא להתייאש ואז גם חכם אמיתי שייתן לך מזור תמצא , אם רק תבקש"
כשאדם קשור בצדיק רחמן, הוא לא צריך לעשות הרבה, רק לבקש ממנו שיתפלל בעבור הבן הזה, או בשביל הילדה הזאת, ופתאום אתה רואה שינוי של 180 מעלות.
"כששמעתי שהבבא סאלי סירב לרב אחד מבני ברק להקים מוסדות על שם הבן איש חי, כיון שאצל הבן איש חי אם זה לא לשם שמים לגמרי זה מסוכן, החלטתי שלמוסדות שאני אקים בעזרת השם יקראו על שם הבן איש חי ואני אעשה לשם שמיים לגמרי ולכן יום ההילולה של הבן איש חי זה יום ההולדת של מוסדות "רב פעלים"..."
אדם צריך להיות זהיר שלא לדבר אף פעם על שום חכם בתורה, לא על מעשיו ולא על דעותיו אפילו שהם שונים משלו, ולהשריש את כבוד החכמים בבית ואצל ילדיו, ואז הבית הזה הוא של נצח, בית של הצלחה.
מאז חרב בית המקדש אין לנו מזבח ולא קרבן והתפילות תוקנו במקומם. שחרית היא כנגד תמיד של שחר, מנחה כנגד תמיד של בין הערביים וערבית כנגד האברים והפדרים שהיו נאכלים כל הלילה על המזבח שנאמר: "ונשלמה פרים שפתינו".
זכות העקידה של יצחק והקרן של אותו האיל של תמורת יצחק עומדים להגן עלינו מפני החרב והשמד עד היום, בזכות מסירות הנפש של אבותינו ללכת עם האמת כנגד כל העולם
רבותינו אנשי כנסת הגדולה תקנו את תפילת חונן הדעת לפני הרוצה בתשובה כיון שהבינו שתשובה אמיתית אפשר לעשות רק אחרי ידיעת התורה והבורא. רק אחרי התבוננות מעמיקה אפשר להבין את עוצמת החטא ולתקן את החטא מן השורש.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד