מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש כסלו

הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: בכל שנה מתחדשת ההארה של חנוכה באופן ששוב המלחמה עם קליפת יוון, של תרבות החושך, מנסה להאפיל על חכמת התורה ולומדיה ולגזור גזירות חדשות, אך הדלקת הנרות מסירה את החושך ומטהרת את הלב.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: אם רצונך להרגיש קרוב אל השם כמו בן מחובק מאבא אוהב, עליך לדאוג שכל פעולותיך יהיו נקיות ומבריקות מכל רבב של ישות וגאווה, ואז הם יהיו אהובים בשמים ובארץ ויוכלו להאיר ולהשפיע כמו חלון לפרוזדור אפל בצהריים.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: כל מה שתרצה להקריב ולתת לאל עליון יתקבל באהבה אך ורק אם לא יהיה ממנו לזולת שום צער או בזיון.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: לטעום מעט מן האור במסר מדהים על מהות חג החנוכה וחשיבותו.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: חנוכה הוא חג של שמונה ימים, כשם שיש שמונת ימי מילה. האור של הנרות מסוגל להשיב את הקדושה לעיניים.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: כל התקשרות שיש לך עם ספר התניא מחברת אותך לאור עצום של הגנה ושמירה, לכן לעולם אל תזוז מהתניא ואפילו אם אתה לא מבין בספר מילה, תחזיק אותו אתך בכל מקום.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: מדברי קדשו של מורנו הרב זיע"א על בעל התניא ותורת החסידות שנאמרו בישיבה הקדושה בחג הגאולה.
יום גאולת בעל התניא ומורנו הרב יורם אברג'ל זיע"א תקציר ההילולה שנערכה בליל י"ט כסלו תש"פ בגן הפאקן בנתיבות.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: בקריאת כמה מילים מן הספר הקדוש שכולו אלוקות יש אפשרות לנצח במלחמות נגד כל הרוע, ובפרט בדור הזה שצריכים הרבה ישועה ורחמים להצלחה בקדושת הילדים, כמה מילים של תניא שנהפכים להיות כלחם ומזון בידי הקורא נותנת קדושה עצומה בליבות הילדים.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: כמו שביום שמחת תורה מסיימים את התורה שבכתב ומתחילים אותה שוב מהתחלה ויש שני חתנים כך גם ביום זה חתן אחד זה סיום התניא שהיא תורת הכתב שבחסידות ויש עוד חתן שהוא סיום היום יום של הרבי ומתחילים מחר מהתחלה.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: העולם שלנו רובו רע, אבל יש מעט טוב, ומי שקשור למעלה באמת יודע להיות זהיר מאוד מהלא טוב. מתרחק מן המחלוקות והשנאה ומרבה בטוב וממילא הרע מסתלק.
הרב יורם אברג'ל זיע"א המסר היומי: השיטה לגרש את היצר הרע מן האדם מתחילה מלימוד התורה שישים מסכתות הגמרא ואם גם זה לא יעזור יקרא קריאת שמע שבה יש שישים דיבוקי אותיות שצריך להיזהר בהם. ואם גם זה לא יעזור יזכיר לו את יום המיתה שהשינה אחד משישים במיתה.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד