מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש סיון

הרבי מילובביץ', כל כולו מסר את חייו למען עם ישראל והכין את העולם כולו לקראת משיח, עד עכשיו הוא פועל בכל הכוח. איך יבוא איזה מגיש שיעור שלמד כמה שנים בישיבה איך לנגוע ויעיז לפתוח את פיו בקושיות על קדוש השם מכובד?
אדם צריך לעשות סדנאות, לבדוק את עצמו טוב טוב כמה הוא איש ישר ואמיתי. כל הסיעתא דשמיא של האדם מגיעה לו מתוך היושר שלו. הוא יצליח להתחמק מהרמאים ולהריח אותם מקרוב כי הקב''ה אוהב את הישרים כי הוא ישר ולא נותן להם ליפול.
הם נראים טהורים וקדושים, הרבה סרים למשמעתם, אבל צריך המון המון ליקוטי תפילות צריך כדי להינצל מהם.
מסר מיוחד לכבוד הילולתו של קודש הקודשים הרב מרדכי אליהו זיע''א, שזכה שכל בניו רבנים מזכי הרבים נפלאים, דור ישרים מבורך.
כל רזיהם וסודותיהם של חז''ל מכונסים בדפי הגמרא, לכן לא נכון לקחת את לימוד הגמרא כלאחר יד. גם אם אתה אדם עובד, תפנה לך איזה זמן, אבל זמן איכותי ויקר ללא כל הפרעות, וכך תוכל להנחיל גם לילדיך כיצד מפרקים סוגיא כמו לגו.
הרבה חיידקים מסתובבים בעולם. בשנייה אדם יכול להתפס, בשנייה. אומר הקב''ה :"אני הצלתי אותך ממנו. אתה לא ראית אותו".רק השם יכול לראות אותו.השם החליט להפיל אותו על אבו מאזן. אתה מבין? יש הרבה אנשים תחתיך, אבל תהיה ראוי!
כל גדילה בגשמיות ואפילו ברוחניות יכולה להיות בעייתית מאוד. אף אחד לא מבטיח שאדם שיודע ש''ס על בוריו עם כל הפוסקים, הוא גם זך המידות. לכן "שבו איש תחתיו, אל יצא איש ממקומו".
יהודי צריך להקדים שלום לכל אדם, אפילו לגוי שבשוק, ובטח לא לחפש להתגרות בהם. שקט תעשייתי הוא דבר טוב. אולי השלום הזה שאמרת למוחמד יחסוך עוד אבן בעוד כמה שנים.
יש אדם שמזמין לאירוע שלו הרבה אנשים ולבסוף רק הוא והמלצרים הגיעו לאולם. למה? כי הוא אף פעם, אף פעם לא הלך לאירועים של אחרים. תמיד היו לו תירוצים. פה שמירת העיניים, ושם לחץ מהעבודה. חבל שבשביל כמה דעות שאינם משתוות אנשים חותכים קשרים. צריך לשמור על קשרי שלום עם כולם.
לכבוד היום הבהיר י''ז סיון, יום הולדתו של מורנו הרב זיע''א, מסר יומי בנושא התפקיד של היום הולדת. מזל טוב!!!
ישנם הרבה מזיקים רוחניים שמסתובבים באויר ,שנבראו מעבירות של בני אדם, ויש בכוחם להפריע לעבודת השם ולטמטם את המח והלב. כשאדם הולך ברחוב, או נוסע ברכב, ממתין בתור, או בשעת הפסקה בעבודה, מחליט לגרוס דברי תורה, אפילו בלי להבין: זוהר, משניות, כמה דברים שהוא זוכר בעל פה, מיד המקום נטהר מכל המזיקים ,ורוח טהורה מתחילה לנשב במקום.
כיצד טיפל מורנו הרב בבעל בעייתי שציער את אשתו הרבה זמן ולא היה מוכן לגרשה? למד איתו משנה. את ההשלכות הוא הבין מיד.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד