מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תמוז

שמעת על מישהו שקנה עוד בית? תברך אותו. תאחל לו בהצלחה. קושיות כמו "למה הוא צריך עוד בית?" תדחה אפילו מהמחשבה. תתעסק רק בענינים שלך ותראה הרבה ברכה.
ישנם עילויים שלא חסר להם כלום. ש"ס מונח בכיסם, למדנים גדולים. רק בעיה אחת יש להם. ליבם מלא חמץ עד אין מקום.
אדם צריך להאיר פנים, להיות נקי, אבל החטאים הם כמו עננים שמסתירים את השמש. וגם כשהם מסתלקים נשאר לפעמים אבק שמפריע לטיהור שבאויר. התשובה מנקה הכל ומשאירה את האדם מבריק מכל רבב.
חוץ מהקורונה יש עוד דברים שצריך להישמר מהם, לא פחות ואף הרבה יותר. אתה הולך לבקר את ההורים היקרים ? הם עוד לא בכיוון של תורה, טלוויזיות דלוקות בכל הבית. אל תתן לילדים להסתובב חופשי. תזכור שיש מראות שאי אפשר למחוק. יש אנשים שעשרות שנים נלחמים רק בשביל למחוק זיכרונות ילדות שמפריעים להם מאוד בעבודת השם.
יש תורה שמנפחת את האדם, גורמת לו להרגיש שהוא חשוב ונכבד ואוי ואבוי למי שיעז לחלוק עליו, כל חכמי ישראל דומים בעיניו כקליפת השום.
ויש תורה שהופכת את האדם לאבק דק, שגורמת לו להבין שאין עוד מלבד השם יתברך, וכל מה שהוא יודע, מבין ועושה אינו אלא טיפה מן הים.
הקב''ה אוהב את הנמוכים והשפלים. עליהם נאמר "ובלב כל חכם לב נתתי חכמה".
לפעמים נראה שבן אדם מצליח. כל מה שהוא עושה נראה משגשג עד שבן רגע הכל מתהפך לו מן הקצה אל הקצה. ממפורסם גדול הוא הופך להיות בעל עסק נידח. מה קרה פתאום?
ישנם שני תנאים לצדקה שאם אין לך אותם כדאי שתדחה את הצדקה שלך ליום אחר.
פתגם חסידי מנקה את הלב ומשכיח את הצרות , ניגון חסידי משמח את הנשמה ומכניס חיות חדשה בנפש, קבלה טובה מזרימה מחדש את כל חיים.
הבעל שם טוב הקדוש התחיל את דרכו כמלמד. האהבה שלו לילדי ישראל הייתה עצומה, הוא היה נותן לכל ילד להרגיש חשוב ומעודד תמיד בחיבוק אוהב. הוא חי את המציאות הזו שכל ילד הוא ספר תורה.
הבושה היא דבר קשה מאוד. האדם שמביישים אותו עובר כעין מיתה ולא נשכח ממנו הסבל והביזיון לעולם. על כן צריך מאוד מאוד להיזהר מלהתקרב לעיתונים וכלי תקשורת שמבזים אנשים ללא שום טיפת רחמים בשביל עוד איזה אטרקציה לדבר עליה, כאילו מה בכך, ומחריבים עולמות ושמות כל הזמן.
הסיפורים שמובאים בתורה, בפרשת השבוע, אינם סתם דמויות היסטוריות. התורה היא תורת חיים ועלינו לראות את האברהם אבינו שבנו, לגלות את היעקב אבינו שבתוכנו. להיזהר שלא להיות בעלי זימה כמו בלעם, ולא להתעלם מרצון השם כמו פרעה.
למי אין מגבלות רוחניות? כאלה שאדם צריך עבודה קשה יומיומית ורק אחרי שנים לראות תוצאות, ואולי.... היום הזה שבו שוחרר הרבי הריי''ץ מן המאסר של הסובייטים והוסר האיום על עולם החסידות, הוכרז להיות יום שאפשר לצאת בו, לכל יהודי שרק ירצה באמת, לצאת מן המגבלות הרוחניות בשמחה.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד