מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תשרי

צריכים להיתפס באנשי אמת עד כלות הנפש. התורה שיוצאת מהמקום הזה, קול רינה רב פעלים היא תורה נקיה ומלאה טוהר. כל מי שחפץ להגיע לעולם העליון נקי מכל רבב שיתמיד בספרים בצור ירום ואמרי נועם, ללמוד אותם ולחזור עליהם תמיד.
הצדיק לעולם לא נשאר חייב וכל מי שאוהב אותו קשור בו באמת זוכה להמשיך ולקבל מהצדיק השפעות נשגבות של אמונה, יראה ואהבת השם אף יותר מבחיי חיותו.
לכל צער שבא על האדם, חולי, כאב, או קושי, יש מכסה. הקדוש ברוך הוא לא נותן ליסורים שום אפשרות לעבור את הגבול בשום אופן, וכשהאדם מקבל אותם באמונה ואהבה, הצרות מתמעטות והצער פוחת ונהפך מדין לרחמים.
לקראת שבת בראשית , על מעלותיה הנשגבות של השבת
מנהגי יום הושענא רבה על פי משנתו של הבן איש חי
קדושתו של אהרון הכהן שתפקידו לכפר על כל העם הייתה בפיו, ששמר ותמיד דיבר בלשון זהירה והביא שלום לכל העם. על כן זיכה את כל העם לענני הכבוד שלזכרם אנו עושים סוכות
ארבע דרגות בלומדי התורה לשמה כנגד ארבעת המינים והדרגה הגבוהה מכולם היא במושלם שכולל את כולם ואיננו.
החינוך מחג הסוכות מלמד להסתפק במועט ולשמוח בחלקך ,ככל שאדם מוותר יותר על התאוות וסר מרע קדוש יאמר לו וזוהי מידתו של יעקב אבינו עליו השלום שביקש רק לחם לאכול ובגד ללבוש.
נדמה לך שיש ממה לכעוס, ממה לדאוג, ממה לפחד. אל תשכח שהכל בידיים של בורא עולם וכשאתה הולך בדרכו אין מקום להתבלבל.
בימים טרופים אלו בהם יראי חטא ימאסו, צריך ללמוד מגדולי ישראל של הדורות הקודמים, שאת כל חיצי ההשפלה והעלבון הם ראו כעזר לגדול ולצמוח.
לפני כחמש שנים בדיוק, בתאריך זה, מסר הרב זיע''א במאמצים רבים את שיעורו האחרון בעלמא הדין, הצוואה, כשבועיים לפני יום הסתלקותו מעלה מעלה אל גנזי מרומים. במסר הזה שנלקח מתוך השיעור הרב מבקש להישאר באותו המקום כפי שהיה בחייו ולא לחפש מקומות אחרים, רבנים, בעלי מופתים חדשים או כל מיני זובחים לשדים אשר לא שיערו אבותיכם.
כמו שלא תקנה דג לשבת ותבדוק את העיניים שלו לראות אם הם מוצאים חן בעיניך, כך גם לבדוק את ארבעת המינים עם זכוכית מגדלת למצוא פגמים זה עניין מיותר. תן לעיניים שלך לבחון אותם בראייה ראשונית לראות שהם כשרים ותמשיך הלאה.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד