מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אייר

אין אדם נהיה עני מן הצדקה, ולכן בכל הזדמנות שיש לך לתת תאמין שכמו שהשם שלח לך היום הוא ימשיך לשלוח לך תמיד, ותן בלב טוב ושמח.
לכבוד הילולת התנא הקדוש רבי מאיר בעל הנס, סיפורים מחייו ומנפלאותיו וסגולת היום פסח שני
בשמיים מתנהגים עם האדם כפי שהוא מתנהג עם אחרים. כשאדם רגיש לסביבה וחשוב לו להיות שליח נאמן לעזור לכל מי שצריך, תמיד כשהוא יצטרך עזרה, עוד לפני שיצייץ כבר תבוא לו הישועה.
האדמו''ר מקומרנה שהערב זה זמן הילולתו, ידע בקדושתו העצומה להפוך את תורת הבעל שם טוב ותורת האר"י ז"ל לתורה אחת.כל ספר שלו שתפתח, מבהיל הרעיון, ולכן סגולת זה היום לשרוף את כל הגבשושיות ולהגיע לביטול.
רבי זושא מלמד אותנו כמה אדם צריך ללמוד מכל דבר שהוא שומע או רואה, אפילו מאלו שכרגע לא נמצאים בצד הנכון.
כל המצוות והפרישות מדברים האסורים לנו לא קל לקיים, אבל כמו שרופא נותן לחולה תפריט מדויק עם האוכל שמותר לו ומזהיר אותו מה אסור לו לאכול וזה בעצם לטובתו ולמען אריכות ימיו, כך גם הקדוש ברוך הוא ברחמיו נתן לנו את הדרכים שבהם אנחנו משמרים את הנשמה בריאה ושמחה ומרפאים אותה מחולאי הגוף.
מידת הרחמים אצל האדם משקפת עד כמה הקרבה שלו לשם גדולה ועד כמה הכרת הטוב שלו אמיתית, ובפרט כשמדובר על הורים שהגיעו לגיל מבוגר וצריך להתחיל להבין אותם לטפל ולרחם עליהם.
לא חשוב באיזה יהודי מדובר, או מה מצבו הרוחני והגשמי, יכול להיות שהגעת לעולם רק בשביל טובה אחת ליהודי, טובה קטנה עם השלכות גדולות. לכן תמיד כשאפשר לעזור לא חושבים פעמיים.
בחינוך הילדים צריך לזכור תמיד שהילד הוא ילד. את הערך של הדברים החשובים באמת הוא לא רואה. מול עינו עומדים השוקולדים, הארטיקים והמתנות. לכן כשתרצה לישר אותו ולהמחיש לו את החשיבות לדברים החשובים באמת, דבר איתו בשפה שלו. אל תתקמצן על הגלידות הכי טובות, והארטיקים הכי מוצלחים.
יום הילולת בנו בכורו אהובו של מר''ן עובדיה יוסף, הרב הגאון יעקב יוסף זיע''א ביום קדוש בימי ספירת העומר, התפארת שבתפארת כפשוטו.
תמיד תחשוב בכיוון של נתינה, כיצד תוכל לנצל את כל היכולות והכישרונות שהשם נתן לך על מנת לעזור ולשמח כמה שיותר אנשים ותמנע מלהזיק אפילו לאלו שהציקו לך.
עבור לתוכן העמוד