מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תמוז

יש הבדל עצום בין אנשים שקוראים תיקון חצות לאלו שלא. ההזדהות עם חורבן המקדש והגלות יוצרת אצל האדם התבוננות פנימית על סיבת החורבן והוא נהיה זהיר מאוד מפגיעה כל שהיא בזולת, מתוך הבנה שבגלל חוסר הזהירות בכבוד הזולת מידת הדין פוגעת יותר מכל דבר אחר, ובפרט כשמדובר בתלמידי חכמים.
יש אחד שחושב שאם הוא למד הרבה הוא כבר יכול להעיר הערות לכולם, אחד כזה נכנס ליחידות אצל האדמו''ר הזקן, והוא נתן לו עצה, לעבור ליבון, עד שיהיו הניצוצות ניתזים וכל החמץ הנפח שבתוכך יכלה.
תורה צריכה מסירות נפש של מאמץ שיכלי, אבל זה דבר מאוד מוגבל, כל אחד לפי השכל שניתן לו, לעומת זאת תפילה היא דבר שהוא מעל טעם ודעת "סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמיימה", אפילו תפילה שלא לשמה מתקבלת אם היא באה ממקום נכון
אין דבר כזה באמת חילוני, כל יהודי רחוק ככל יהיה, ברגע כשהוא יעמוד בשעת סכנה הוא ירים את עיניו אל השמיים ויזעק מקירות ליבו ליוצרו שיושיע אותו באמונה ותקווה
אל תחכה שהישועה תגיעה לך רק על ידי דיבורים, יש זמן שבו צריך למסור נפש על עבודת השם במעשים גשמיים ממש.
הקדוש ברוך הוא לא אוהב גאווה. הוא נמצא דווקא עם מי שממעיט את עצמו ורואה את עצמו כמצה, ולכן אדם צריך לצאת משיעור תורה בענווה וביטול. זו תורה שמשמחת את הקדוש ברוך הוא ומשאירה אותך מחובר.
לעולם תישאר מחובר אל השם בלי שום מחיצה ופירוד מאורו הגדול יתברך, שכן העוון מסתיר את אורו כענן שמסתיר את אור השמש
הלימוד בספר התניא עוזר לאדם לאמוד את עצמו אם אכן מעשיו רצויים לפני השם, או שהוא רק מתכבד בטלית של חכם, כשבעצם בפנים כולו מלא מידות רעות ותועבות.
גם לאלו שפגעו בך בכוונה תחילה אל תשיב רעה, כי העולם הוא גלגל חוזר. תרבה אהבה ונתינה ככל שניתן ואת סגירת החשבונות תשאיר בידיים של הקדוש ברוך הוא.
התרחקות וניתוק מצדיק הדור אפילו לאחר פטירתו, גורמת לסור מדרך האמת ולחפש תחליפים של בורות נשברים אשר לא יכילו המים. אנשים כאלה מוצאים את עצמם בסוף "גזורים". כך היה בדור המדבר ולאורך כל הדורות וכך זה גם עכשיו.
מי אמר שלהיות שמן זה רע? יש כאלה שבקושי אוכלים משהו ובכל זאת בלי עין הרע הולך ומוסיף, כמו רבי נחום מצ'רנוויל שהיה אדם בריא מאוד וכל זה בא מכוח הקדושה וכוונת אמן בקדיש
כמו היום, שוחרר הרבי הריי''ץ, חמיו של הרבי מלובביץ' ממאסרם של הסובייטים, וכתב מכתב לחסידיו על החשיבות לקבוע עיתים ללימוד החסידות, שהיא מביאה לשחרור האמיתי הנפש שצמאה לאלוקות.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד