מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אב

אל תתייאש מן הקשיים והניסיונות בחיים כי הם כרטיס הכניסה שלך לעולם הבא. עליך לחפש את המידות הרעות בעצמך ולעקור אותם מהשורש ובמקביל לטפח ולחזק את הטוב שקיים בך.
למחשבה יש כח עצום וכשאדם מתרגל לחשוב טוב תמיד הוא נהיה כלי מחזיק ברכה ולכל אדם יש את היכולת להיות בעל הבית על המחשבות שלו, להכניס לראש רק טוב ולדחות את הרע בשתי ידיים
לקראת חודש אלול, צריך לעשות חשבון נפש אמיתי ונוקב, להפסיק עם כל הרגלי החיים שמרחיקים את האדם מבורא עולם. האכילה הגסה, השינה המרובה והחיפוש אחרי הנאות החיים הנדמים והכוזבים. להיטהר מכל הסובב ולהכנס למתכונת אחרת של חיים אחרים, אויר אחר. חיים שהרוח של חודש אלול נושבת בהם.
ילדים טובים אפשר להשיג רק על ידי שההורים עצמם משמשים כדוגמה מוחשית לחיים של קדושה וטהרה. קימה בבוקר, יושר והגינות וביטול מוחלט לדרישות של הרב.
פרק ראשון בסדרת שיעורים מעוררת לחודש אלול. במסר זה הרב מדבר על חשיבות הקימה בזמן וחינוך הילדים מגיל אפס
תמיד תדאג להיות מחובר לתלמיד חכם שידריך אותך והזהר תמיד להיות אהוב בקרב בני ביתך כדי שלעולם יהיו איתך במסילה העולה בית -אל.
אל תדחוק את השעה. תזכור שאדם בא לעולם הזה 120 שנה בשביל לעבור נסיונות. השם יתברך רוצה שתתמודד. פעם עם הבן, פעם בעבודה, העיקר שתמיד תזכור, תן לזמן לעשות את שלו ותראה שבסבלנות רבה בסוף הכל מסתדר
מקור הברכה של האדם, הן בפרנסה בשלום בית ובחינוך הילדים היא השמחה, כשאדם שמח השכינה לא זזה ממנו, וכל היכולות שלו מתעצמות.
אל תמהר לעולם לדון שום אדם לחובה ואל תהיה פזיז בהחלטות לנתק קשרים. עדיף להיכשל באהבת חינם ולא בשנאת חינם.
כשאדם נפגע מכל הערה וכל דבר מפריע לו, זה סימן שמצבו לא טוב. הוא סובל מ"מוחין דקטנות". הוא דומה לרכב שתקוע בפקק, מלא צפירות, שום דבר לא זז, הכל תקוע ומעצבן. לימוד הגמרא עוזר לפתוח את המוח. לראות את המציאות באור אחר, ולגרום ששום דבר לא יפריע למצב הרוח. כשמסתכלים על העולם במשקפיים של תנא זה כמו ליסוע בכביש 6 שהכל זורם.
מהי השמחה המיוחדת ביום זה עד שאמרו חז''ל שלא היו ימים טובים לישראל כט''ו באב ויום הכיפורים?
לכל אדם יש שליחות מיוחדת בעולם הזה. מקום מגורך,המשפחה,העבודה, הכל נקבע בעבורך. וכן כל התמודדות שאתה עובר נקבעו לך על ידי בורא עולם במדויק. לכן אין מה להתאכזב או לכאוב, ובטח שלא להתנגד, כי השם יודע מה הדבר הטוב ביותר בשבילך, וצריך להאמין בכך גם אם כרגע לא מבינים.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד