מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אב

מהי השמחה המיוחדת ביום זה עד שאמרו חז''ל שלא היו ימים טובים לישראל כט''ו באב ויום הכיפורים?
לכל אדם יש שליחות מיוחדת בעולם הזה. מקום מגורך,המשפחה,העבודה, הכל נקבע בעבורך. וכן כל התמודדות שאתה עובר נקבעו לך על ידי בורא עולם במדויק. לכן אין מה להתאכזב או לכאוב, ובטח שלא להתנגד, כי השם יודע מה הדבר הטוב ביותר בשבילך, וצריך להאמין בכך גם אם כרגע לא מבינים.
האדמו''ר הזקן, על ידי ששמע פעם אחת את אשתו מדברת עם אחת מחברותיה וקוראת לו "שלי", הגיעה למצב של עילפון, כי הצליח להבין את הקשר העצום שיש בין הקדוש ברוך הוא לעם ישראל על ידי המצוות ממילותיה. ומזה נבין עד כמה שחשוב לשים לב לדעת לשים לב למה שהאישה אומרת ולהבין שיש בכך מסר מהקדוש ברוך הוא. אל תזלזל בדעותיה."מבשרי אחזה אלוה"- הקדוש ברוך הוא חנן אותה ברגש מיוחד של זיהוי סכנות ונפילות שיכולות לבוא עליך חלילה
אל תתחמק מאחריות. תמיד תהיה עירני לסביבה. אם מבקשים ממך עזרה תמיד תשיב בחיוב וחיוך, וכשלא מבקשים ממך, תחפש בעצמך איפה אפשר להקל על עוד יהודי.
יש כאלה שבשבילם צום יום ט' באב הוא לעבור ממיטה למיטה כמו שק תפוחי אדמה ולחכות כבר מתי יגמר היום הנורא, ויש כאלה, כמו האדמו''ור הרש''ב שרואים יום זה כיום שבו אפשר להתקרב אל השם בצורה מיוחדת במינה משאר הימים.
לכבוד יום הילולת האר"י ז"ל שחלה בדיוק באמצע תשעת הימים, כיון שבכוח תורת הסוד להמתיק את הימים הללו, על ידי מבט פנימי כולל, שהופך גם את הצער והחורבן לטוב
בדרך כלל בעלי האמונה הגדולים הם דווקא אלו שהם בעלי עסקים שנקלעים למצבים של מצוקות ורואים את ההשגחה הפרטית והניסים שמתרחשים אצלם בעסק כל הזמן
הילולת הרבנית רינה בת עליה ז"ל,אימו של מורנו הרב, שמסרה את נפשה על מנת שיפתחו בימים ההם במושבם בית ספר של חב''ד "אוהלי יצחק יוסף" בראשות הרבי מילובביץ', ובכך הצילה נפשות של ילדים רבים שעלו במעלות התורה ונהיו לגדולי ישראל.
מצוה גדולה מן התורה להוכיח, כך עשה משה רבינו בתחילת דבריו בספר דברים, לקראת פרידתו מן העולם, אבל יש הרבה תנאים לדעת קודם כדי שהתוכחה תפעל בלב השומעים ותניב תוצאות טובות ולא תגרור אחרי תסכול ונזק.
עבור לתוכן העמוד