מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש חשון

תפסיק לחשבן חשבונות כמה היה טוב אם היה ככה ואם לא יהיה ככה. שמח במה שיש ותמיד תסתכל על החצי כוס המלאה ותודה לשם על כל הברכה.
כשאדם רציני בלימוד שלו, בעבודת השם שלו, הוא לא צריך להתאמץ בשביל להשפיע . כל הסביבה שלו מיד קולטת שמדובר בדבר אמיתי, ואפילו אם הילדים שלו קצת בורחים מהדרך, מעט מאוד זמן והם מיד חוזרים, כיוון שכשהשורש טוב וחזק, יש במי להיאחז.
יש כאלה שמחפשים את המקומות הלא מובנים. עוזבים את הבטוח והברור והולכים אל הסכנה והספק, עוזבים את הטוב המוחלט והולכים אל הלא נודע. למה להיכנס לבלבול? אין שמחה גדולה כהסרת הספקות.
כל מקום שנבחר לאדם לגור בו הוא צריך לדעת שזה משמיים. אל תחפש מקומות אחרים לפני שעשית את כל ההשתדלות להתאים את עצמך למקום ואת המקום אליך.
אם תרדוף אחרי כבוד הוא יברח ממך ואם תברח מכבוד הוא ירדוף אחריך
בספר התורה הקדוש שאותו מנשקים ועליו מברכים יש 60 פרות בערך שעיבדו את עורן והפכו אותן לקלף, כך כל יהודי באשר הוא צריך להתגבר על המידות הלא טובות שבו ולעבוד על עצמו עד שהוא יהיה אדם קדוש באמת בעל ערך עליון בלתי ישוער.
ילדים טהורים שהשם שמר עליהם מגיל שנולדו, לעולם לא ראו שערה מראשה של אמם, לא פאה ולא צביעות, הוריהם הולכים בדרך האבות ולא מקילים בשום דבר כחוט השערה, עליהם נאמר: "דור ישרים מבורך"
יש מעלה בלתי נתפסת לאותם אלו שמוסרים את הנפש למען עם ישראל בכל עזרה שהיא וזוכרים תמיד שאדם לא נולד בשביל עצמו, אלא אדם נולד בשביל אחרים.
אל תסמוך על הנס בכל מה שקשור בילדיך היקרים. תמיד תהיה עם עיניים פקוחות ותן להם להבין שהם תמיד בהשגחתך גם כשהם לא לידך ממש.
קיבלת מתנת שמיים, ילדים קדושים וטהורים. תשקיע בהם, דבר איתם ושים אותם במוסדות של חינוך נכון לתורה ומצוות, גם אם צריך למסור נפש על כך ואל תתחשב בשום גורם אחר, כי סוף דבר תכלית האדם היא להשאיר אחריו בנים צדיקים.
השם יתברך מחכה שתעשה חסד ותדבר טוב על יהודי כי לכך נוצרת. מסר חסידי ונפלא מתוך שיעור בעתניאל בהזכרתו של הרב דן מרצבך ז"ל.
אין דבר הנסתר מנגד עיני השם המשוטטות בכל הארץ, יש שכר טוב על כל מעשה מצווה ואפילו הפרטים הקטנים נחשבים לגדולים מאוד בשמיים.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד