מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש טבת

כל צער של יהודי נגרם מתוך סטייה מדרך הישר. בחשבון נפש אמיתי אפשר לתקן הכל ולחסוך הרבה יסורים, וגם אם באים יסורים צריך לקבל אותם באהבה ולזכור תמיד שהם באים בכדי ליישר אותך חזרה
הבעיות האישיות שיש לכל אדם מחשיכות את הנפש בכל מיני דאגות וטרדות ומסירות ממנו את השמחה, לימוד החסידות מוציא אותך מהמצרים הללו ומחזירים את הנפש למיטבה באמונה שלימה וביטחון שהכל לטובה.
אדם נמדד גם בפרטים הקטנים. גם כשאתה יושב ואוכל בכשרות מהודרת, יש חשיבות אדירה לצורת האכילה. למחשבות שעוברות בראשו של אדם גם בחדרי חדרים.
האדמו''ר הזקן בא להבהיר שהנקודה של חסיד היא להאיר את הלא טוב ולא לברוח ממנו. צריך להרגיש את הדם היהודי שזורם בכולנו כחוט מקשר שהופך אותנו להיות ערבים זה לזה, ואם נאיר לאדם שרחוק בדעות כמזרח ממערב, אפילו מעט מן אור מגרש הרבה מן חושך
בינוני הוא אדם שיצר הרע שוכן בקרבו ולא נותן לו מנוח הוא תמיד מביא לו רעיונות גרועים והרסנים להתאוות לדבר ולעשות דברים אסורים ואפילו רק להרהר אחריהם. תפקיד הבינוני להילחם ברעיונות הללו מתוך שכל נכון ,שיקול דעת והתבוננות בגדלות השם עד שהוא מגרש אותם לגמרי מן המחשבה.
עליך להכיר את היכולות שקיימים בתוכך ולנצל אותם עד תום לעבודת השם, וגם אם נדרשת ממך מסירות נפש עצומה, בכל יום תוסיף קצת, כי יהודי שעומד במקום, זה יהודי שהולך אחורה, צריך תמיד להתקדם.
היום הקדוש של הילולת הרמב"ם ורבי יעקב אבוחצירא זצ"ל הוא יום שמסוגל לישועות גדולות וכדאי מאוד לא להחמיץ את ההזדמנות .
התפילה נקראת עבודה והמסירות של האדם לעבודת השם ניכרת בהשקעה שלו בתפילה ,בהכנה ובריכוז.
עם ישראל צריך להיבדל מתרבות הגויים. החגים שלהם והמנהגים שלהם הם לא לנו ואסור לנו להשתתף במסיבות הריקות שלהם. כשיהודי נמצא במסיבת סילבסטר הוא צריך לדעת שהמסיבה הזו לא רק שאין בה תוכן אלא יש בה תוכן שהוא נגד העם היהודי. צריך לדעת ממה לשמוח באמת.
משכן הנפש הבהמית היא בחלל השמאלי של הלב. משם באים כל התאוות והמידות הרעות שבאדם, ומשכן הנפש האלוקית הוא בחלל הימיני של הלב וממנו כל אהבת השם ויראת השם, הדביקה והחשיקה באלוקות, וכשזה נופל זה קם.
השבוע עובר במהירות, עוד לא הספקת לקלוט שהתחיל השבוע וכבר אתה מוצא את עצמך בקניות של שבת, ומיום ליום הלחץ והעיסוקים גורמים לך להפסיד את הזמן איכות שלך עם הילדים. אז כששבת כבר באה, במקום לשרוף את הזמן רק באוכל ושינה, תעשה את השולחן שלך חוויה יהודית שהילדים שלך תמיד יצפו לה, בשירים, בדברי תורה ולימוד משותף
י' בטבת מקובל להיות היום שבו נמכר יוסף ובו התחילה הגלות, כיון שבעבור שנאת חינם נחרב הבית, והתיקון הוא באהבת ישראל ובחיפוש אחר נקודות טובות בכל יהודי

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד