מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש שבט

אל תשכח את הנשמה שנמצאת בקרבך , שומרת עליך ומאירה את חייך. שמור עליה שלא תברח כי כל כעס , מידה רעה או עבירה מרחיק אותה והאדם נשאר בהמי וגס.
הדבר הכי נכון לעם ישראל זה דיבור בגובה העיניים. ואפילו אם מישהו ביזה אותך, אל תענה ואם צריך גם תעזור לו. הניסיון והביטוש שהשם עושה לאדם הוא טוב לו.
התיקון הוא הגדול ביותר לחטאים ועוונות הוא השמחה, לא תעניות ולא סיגופים, כיוון שחור קטן בגוף הוא חור גדול בנשמה. לכן תודה לשם בכל רגע ורגע ותאמין שאת הכל אפשר לתקן ובשמחה.
מה אמר הרב למרוקאי אחד שאיים שימיר את דתו ?
עצבות באה מתוך אכזבה עצמית , ומתוך שאיפות ותקוות שלא התאפשר להגיע אליהם. ובאמת אין על מה להתעצב, לא על דברים גשמיים ואפילו לא על דברים רוחניים. נפלת, מיד תקום.
אם תוריד מעליך את השאיפות המוגזמות ותשלים עם מקומך האמיתי לא תהיה עצב כי המפתח לשמחה היא הענווה.
חייבים לפעול ברגש וסבלנות עם הזולת .בחבל אפשר להציל חיי אדם מליפול לתהום ובחבל אפשר להרוג ולחנוק. לפעמים נדמה לאדם שהוא עוזר ותומך אך לא מבחין שבעצם הוא רק זורע מלח על הפצעים ומקרב את הייאוש וההתרסקות.
על ידי צדקה שאדם נותן ניצל מכל היזק של העולם הזה ועל ידי לימוד התורה ניצל אדם מכל דין שבעולם הבא ובלבד שיכוון את ליבו לשמיים. גילוי דעת יוצא דופן של מורנו הרב יורם זיע"א על הזכות הבלתי נתפסת להגיע ל"רב פעלים".
יום הילולת הרבנית חיה מושקה אשת הרבי מילובביץ' זיע''א. הגעת לבית הפוך, האוכל עוד לא מוכן והילדים שואגים כמו אריות. במקום לפתוח בסדרת שאלות ותלונות למה ככה, קח את הילדים ,רוץ תקנה איזה סדוויץ' וכשתחזור תתחיל לסדר את הבית בעצמך. אולי לא תהיה לך באותו יום ארוחת גורמה כמו שציפית אבל מה שבטוח זה שתזכה לשלום בית ונחת בכך שלא תטיח אשמות, ועל זה נאמר "עשה זאת בעצמך".
במקום לחפש את הישועה בכל מיני דברים נדמים וחסרי תועלת כדאי לגשת ישר אל המקור.
לכבוד יום הילולת הצדיק מיבניאל , שיחה מדהימה של מורנו הרב אודות הצדיק עם קטע נדיר במפגש בין שני הצדיקים ביבניאל בכנס מיוחד במינו.
כל אדם מגיע אחרי 120 שנה לרגע שבו הוא צריך להתמודד עם ארבע שאלות.
יש לך מול הילדים שני אפשרויות, או להביא את הילד לעשות מה שאתה רוצה במהירות אבל באיומים והפחדות, או להביא את הילד לעשות מה שאתה רוצה לאט אבל בכיף. אם החכמת ובחרת בדרך השניה, חייב עבודה עצמית, של הפיכת הקריזות והעצבים לשאיפות טובות ורחמים על ידי מיזוג נכון של המח הקר והלב החם.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד