מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אדר א'

מהו הקשר הפנימי בין חודש אדר לשמחה וההבדל שבין שמחה לליצנות.
מצות ציצית קשורה בשמירת העיניים, שמי שמסתכל בציצית מיד נזכר בתכלית וסר מרע, ועיקר המצוה של הציצית היא בתכלת הנעשית מדם החילזון, אך לפי האר''י ז''ל ועוד קדושי עליון עד שלא יבוא המשיח לא לובשים ציצית עם פתיל תכלת כיון שזה לא התכלת האמיתי. התכלת האמיתי יתגלה אחרי המשיח.
ישנם רבנים של שקר שעושים מן התורה צחוק ומחפשים רק לעשוק התרבו בדור האחרון כמו פטריות שאחרי הגשם. אם זכית והכרת רב של אמת החזק בו חזק ואל תרפה. גם אם יבזה אותך וירעיד לך את כל נימי הנפש לך אחריו גם בצר, זה הכל כדי ללטש אותך כמו יהלום יקר.
אפילו משה רבנו לא הצליח להבין את משמעות נתינת מחצית השקל עד שהקב"ה הראה לו מטבע של אש, סודו רם ונישא, ועד היום מי שזוכה לתת מחצית השקל בלב חם ושמח למקומות של תורה זוכה לבטל את כל הדינים מעל הבית שלו.
לכל אדם יש חולשות וקשיים בתחומים שונים, אך הקדוש ברוך הוא נותן כנגדם תמיד כח וחוזק לעמוד כל אחד מול החסרונות שלו ולתקן אותם וזוהי עיקר העבודה.
החסידות כבר קיימת מבריאת העולם, אפילו האדם הראשון היה חסיד. לכן נמשיך ללמוד תניא וליקוטי מוהר''ן עד יומנו האחרון בעזרת השם!
יהודי צריך לנצל את הזמן. הזמן יקר מאוד ולא כדאי לבזבז אפילו רגע. הפסדת זמן הפסדת חיים. צריך להיות מדויקים במעשים ולא לעשות דברים בפזיזות .
כל חייו של אדם הוא צריך לעבוד כדי להסיר את המכשולים הרוחניים שמפריעים לו בדרך וככל שהאדם שמור יותר מן החטא עוד מיום הורתו כך העבודה זכה יותר ותוצאותיה נושאות פירות יותר מבורכים
מסר יומי קצר לעם ישראל מפי הרב הגאון רבי יורם אברג'ל שליט"א.
המסר היום עסק בנושא של שפל רוח.
אדם ששמח באמת לא מתרגש מכלום עושה מה שצריך לעשות ולא שואל שאלות מיותרות
החטא הנורא של העגל במדבר הוא השורש לכל הקשיים והבעיות של עם ישראל לאורך כל הדורות ולכל התאוות ובמיוחד לתאוות הממון. הפרה האדומה שיגלה המשיח היא התיקון הסופי לחטא העגל ולכל העיוות של הדמיון המתעתע.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד