מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אדר ב'

מהו הפתגם הראשון ששמע החסיד רבי מאיר מרדכי מהורדוק כשהגיע לבית מדרשו של האדמו"ר הזקן הלא הוא בעל התניא.
לכל ראש חודש יש צירוף אותיות מיוחד משלו המאפיין את מהות החודש, חודש ניסן הצירוף הוא כסידרו ומורה על מידת הרחמים ששולטת בכל החודש
הצדיקים יודעים כשמגיעה שעתם לעבור לעולם העליון ומקבלים עליהם באהבה את הפרידה מן הגוף בקלות כיון שהם לא היו קשורים להנאות הגוף הנפסדות כלל, וכל מה שעשו היה לשם שמים.
נדב ואביהו בניו של אהרן הכהן מתו במדבר ביום השמיני לימי המילואים שהוא יום חנוכת המשכן. אומר אור החיים הקדוש שאין איש יודע עד כמה הייתה מעלתם רמה ונשגבה, ואפילו משה ואהרן לא הצליחו להבין את גודל חיבת הקודש שלהם וכמה היו נכספים לדבוק בשכינה, עד שבחר בהם השם להיות כקרבן כפרה על אביהם ועל ישראל במעשה העגל. והם דוגמה לדורות ש"מפני רעה נאסף הצדיק" ולא בדרך מקרה ח''ו. לכן זהו זמן לחזור בתשובה.
אם הגעת עד לאפריקה בשביל לחפש אוצר, אל תמהר לתת את אבנים שמצאת לאיזה כושי בעבור כמה שקיות חלב כי אולי אלו הם היהלומים היקרים שאותם אתה כל כך מחפש...
המרדף של זוג צעיר לקנות דירה הוא לא תמיד נכון. לא צריך לגור אצל ההורים כדי לחסוך כסף לדירה ולא להיכנס לחובות שמשחיתות את הנפש. לגור בשכירות, זה לא בזבוז כסף. אם יזדמן בהמשך החיים ותוכלו לקנות דירה עם משכנתא מסודרת ובלי חובות וצ'קים חוזרים עשו זאת בשמחה.
זהה את החולשות שלך ואת הדברים שקשה לך להצליח לקיים בדרך התורה ותחזק אותם בעזרת התכונות והכישרונות הטובים והחזקים שקיימים בך ותראה שניתנה לך אפשרות להגיע להישגים גדולים בעבודת השם אם תעשה זאת נכון .
ביום הזה אומר האדמו''ר מרוז'ין שכל הפושט א ידו נותנים לו וגם הקדוש ברוך הוא ידו פשוטה לקבל שבים ולמלאות את משאלות כל לבבות היהודים אם רק יבקשו באמת
ביום הפורים הקדוש אין מצוה להסתגר בבית ואפילו בשביל ללמוד, צריך לצאת ולפזר מעות פורים והנתינה של פורים מועילה לכל השנה
אסתר תקנה לדורות משתה וסעודה ביום הפורים כיוון שידעה שכל הגזירה התחילה בגלל הפה ולכן הכל יתוקן בגללו.
נתינה שבאה מן הלב מרפאה את הלב. פורים הוא זמן של נתינה ועל כן הוא זמן שבו הלב מתרפא מכל שנאת חינם וקפידה כל שהיא ומתחילים דף חדש.
לכבוד חג הפורים שיחה מחזקת ומעשירה על מרדכי היהודי, השורש ממנו הוא בא ומה הלקח שעומד מאחורי כל זה

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד