מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש ניסן

יום הילולתו של תלמידו המובהק של האר"י, רבי חיים ויטל זצ"ל שבזכותו קיימת לנו היום סדרה של ספרי קבלה עמוקים מתורתו שהם היסודות של תורת הקבלה בסיפור מדהים כיצד נתגלו הכתבים לאחר פטירתו. חודש טוב ומבורך!
כשאדם מברך את הקדוש ברוך הוא על כל טובה שבאה לו הוא מראה את הכרת הטוב שבו וההערכה ומושך קדושה עצומה על אותו הדבר הגשמי או הרוחני.
כמו שבימי הספירה הולכים ועולים בקדושה כך בחינוך הילדים צריך כל ערב לתת סיפור לילדים מאגדות חז"ל וסיפורי צדיקים שינחילו להם חינוך לערכים תורניים ויצילו אותם מן החטא כל ימי חייהם.
לכבוד יום הילולתו של האדם היחידי שקיבל תורה מפיו של משה רבינו ונבחר על ידי הקדוש ברוך הוא בעצמו להיות ממשיך דרכו של משה. מסר נפלא עם קטע נדיר בסוף!
בא שמע מה מבט אחד של צדיק יכול לעשות.
ימים אלו של ספירת העומר קדושתן כקדושת חול המועד ואילו האור של המשיח שמתגלה בשביעי של פסח נמשך הולך ומאיר עד חג השבועות.
כשיש מנהיג טוב לעם שהולך על פי דעת תורה צלולה ונקייה אז אפילו אם כל העם הולכים בחושך אפשרי לקרוע את הים ולראות אור גדול.
אין מה להילחץ, לכל דבר יש את הזמן שלו. אם החלטת ללכת בדרך השם עשה זאת בפשיטות, לאט ובטוח ואל תסמוך על שום אדם אחר שיעשה את העבודה בשבילך.
הפסח מלמד אותנו שאסור להתייאש, להיות ענווים כמו משה רבינו שלא הפסיק להתפלל בכדי להיכנס לארץ ולראותה ולבסוף זכה לראות.
מסר יומי קצר לעם ישראל מפי הרב הגאון רבי יורם אברג'ל זיע"א
המסר היום עוסק בנושא :"סוד הפסח-כיבוד אב ואם"
בחג האמונה החשוב ביותר להנחיל לילדים היא האמונה בחכמי כל הדורות שכן אי אפשר להגיע לקדוש ברוך הוא בלי האמונה התמימה בצדיקים, והמזוזות שבפתח הבית שעליהם צווה השם לתת את הדם ביציאת מצריים רומזים לצדיקים.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד