מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תמוז

ישנם דברים שנקנים רק בעמל ויגיעה של מסירות נפש ממש. תורה לא נמסרת אלא למי שמוכן לתת למענה את החיים בכל ליבו.
החטא גורם לכך שאור ה' שזורח תמיד על כל יהודי ויהודי יהיה מוסתר ובכך מונע מהשפע הגשמי והרוחני לרדת ולהגיע למקומו על כן חשוב מאוד להיזהר מכל נדנוד עברה ולהישאר תמיד סטרילי כדי לא לאבד מהברכה הגדולה של ה'.
החכמים הם עיני ה'. על הכל ה' מוחל וסולח אבל כשמדובר על פגיעה בכבוד של חכם ההגנה מסתלקת ולכן גם אם הצדיק פגע בך או עשה דבר שלא לרוחך תוריד ראש ותגיד לטובתי נעשה הדבר.
אמירת תיקון חצות הכל לילה ובימי בין המצרים בצהרי היום היא ההזדהות והקשר החזק ביותר שיש ליהודי עם בית המקדש. אדם שרגיל לומר תיקון חצות ניתן לראות את את הזוך והטוהר על פניו.
בכולנו קיים הרע, ובשפע, השאלה היא כיצד מתמודדים איתו? על ידי עשית טוב בלי הפסקה וללא הגבלה בסוף הרע מסתלק כי הוא רואה שלא נשאר לו מקום.
אסור לשחק בין שני מחנות, צריך להיות ברורים. ללכת עם רב אחד באש ובמים ולא להיות נע ונד בין כמה מהלכים
פתגם חסידי או איזה ניגון קדוש ושמח יכולים לשנות את המצב מן הקצה אל הקצה, לטהר את הלב, להתחיל מחדש באמונה וביטחון ולעורר הרצונות הטובים.
מי שלא יודע לזרוק את השכל בזמן שלא צריך אותו לא יכול לעבוד את ה' לפעמים צריך לקבל את הדברים בשתיקה ואין מה להוסיף ולהקשות.
הצבועים והרמאים הם האנשים הכי מסוכנים, סופם רע ומר כי לעולם השקר והחנופה מתגלים, ואילו אלו שעמדו על האמת ולא התפתו להמיר את האמון שלהם בעבור כסף וכבוד מדומה בסוף יקבלו את ההון והמלכות בדרך מכובדת ולקרבתם המון העם יהיה צמא
הקדוש ברוך הוא תמיד משלם לאדם על פי מעשיו .טוב לטוב וכן להיפך.
עוד לא נבראה מכה קשה יותר ממכת הגירושין. עדיף לסבול את "צער" השלום בית ולא את ה"נחת" של הגירושין שמשאיר את האדם ללא ברכה במעשה ידיו.
בעולם הזה אין מושלם, כיוון שכאן זה לא התכלית. פה אתה רק מייצר ומשווק למעלה את התורה והמצוות, את המידות הטובות שאתה משיג, לכן אסור להתמהמה. צריך להזדרז ולהפיק כמה שיותר בטרם יאפיל היום

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד