מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אלול

יש הרבה אנשים טובים רק לחילול השם לא חוששים גוזלים לא משלמים בזמן אחר כך הם מתפלאים למה אף אחד מבניהם לא נשאר בתורה, לעומת זאת אנשים שהזולת זה בראש הרשימה שלהם ומוסרים נפש כדי שמה שתרצה יהיה לך - אלה דבוקים בכסא הכבוד שום דבר לא יזיז אותם ממקומם.
כל התוכחה של פרשת "כי תבוא" היא מסיבת "אשר לא עבדת את ה' בשמחה ובטוב לבב" כיון שהעצבות היא אבי אבות הטומאה וממנה יוצאים כל המידות ותאוות הלא טובות, והיא עצמה בשורשה נובעת מתוך גאווה סרוחה
בעולם הזה כשאתה רוצה להוכיח משהו אומרים לך "תביא תעודות",אם היית ישר והגון יש לך מה להראות, אם לא יכול להיות שתוכל להמציא תעודות מזויפות ולהמשיך לרמות את כולם. אבל למעלה אין תעודות, מה שאתה אומר שאתה יודע וזוכר תתחיל לדקלם. יש שם הרבה זמן והרבה סבלנות ואין את מי לרמות.
על ידי איומים ותקיפות לא משיגים כלום. רוב האנשים שהתרסקו בתשובה וילדיהם ברחו להם מהידיים זו הייתה תוצאה של גישה לא נכונה למשפחה של כפיתיות ולחץ. עדיף ללכת לאט ובטוח ולעשות הכל מתוך רגש טוב וחיבור אמיתי ונכון.
מסר יומי לעם ישראל מפי הרב הגאון רבי יורם אברג'ל זיע"א
המסר היום עוסק בנושא:"שיעור מאשדוד כי תבוא תשע''ג"
תקציר מתוך ההילולה המסורתית המפוארת של הבן איש חי זיע''א שנערכה בנתיבות בליל שישי האחרון בהשתתפות בניו שיח' של מו"ר הרב יורם זצוק"ל, ראש העיר של נתיבות ועוד רבנים חשובים והמוני משתתפים אוהבי הישיבה הקדושה.
כמה מילים מחזקות על בעל ההילולה, הפטרון של המוסדות שהקים מורנו הרב זצ''ל על שמו של קודש הקודשים רבינו יוסף חיים זיע''א.
מסר יומי קצר לעם ישראל מפי הרב הגאון רבי יורם אברג'ל זיע"א
המסר היום עוסק בנושא:"שיעור מאשדוד כי תצא תשע''ד"
אלפי טילים בשמי הארץ ואף אחד לא נפגע. "יפל מצדך אלף ורבבה מימינך אליך לא יגש". בגלל תלמודי התורה וצדקות שיהודים עושים, ובזכותם השם לעולם לא מישראל לא מש.
בתחילה התשובה צריכה לבוא משברון לב וכובד ראש ולאחר מכן מתוך שמחה וידיעה ברורה ש"בנים אתה לשם אלוקיכם".
בתורתנו הקדושה ככל שאתה חופר עמוק יותר כך אתה מגלה אוצרות גדולים ונפלאים יותר והלימוד נהיה כמעיין נובע שאיננו פוסק
חפש בכל דבר תוכן הרוחני, את התוכן שמאיר ומגלה את הסוד שבכל נברא ,ואל תגיע לפינות חשוכות של תאוות נדמים בשביל שום הון שבעולם

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד