מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש טבת

אם תלך לתופר באמצע העבודה ותראה את הבד היקר שקנית חתוך לגזרים, לא תוכל להגיד שהתופר הזה לא בקי בעבודה שלו, כי פשוט לא ראית את כל התמונה.
לכבוד יום היארטסייט של הגאון הרב יששכר מאיר זצ''ל סיפור מחזק ביותר על ימיו האחרונים של הצדיק
השפע של חכמת השם מגיע לאדם רק בהיותו עניו וירא שמים ומודה על האמת שכל החכמה שנתן לו השם הוא עדיין זכה רק להשיג טיפה מן הים
האדמו''ר הזקן בא להבהיר שהנקודה של חסיד היא להאיר את הלא טוב ולא לברוח ממנו. צריך להרגיש את הדם היהודי שזורם בכולנו כחוט מקשר שהופך אותנו להיות ערבים זה לזה, ואם נאיר לאדם שרחוק בדעות כמזרח ממערב, אפילו מעט מן אור מגרש הרבה מן חושך
בינוני הוא אדם שיצר הרע שוכן בקרבו ולא נותן לו מנוח הוא תמיד מביא לו רעיונות גרועים והרסנים להתאוות לדברים אסורים ואפילו רק להרהר אחריהם. תפקיד הבינוני להילחם ברעיונות הללו מתוך שכל נכון ושיקול דעת עד שהוא מגרש אותם לגמרי מן המחשבה.
עבודת המידות היא עבודה לא פשוטה, צריך לשבר הרים ולחצוב סלעים עד שזוכים לתקן מידה אחת. אבל זו עבודה מחייבת, כי הכעס הקנאה והכבוד מרחיקים את האדם מיוצרו ומפסידים חלקי הקדושה
שמירת שבת כהלכתה, קריאת שמע שעל המיטה בכוונה, קשר אוהב ומסור לתורה וללומדיה ותפילה שבאה מלב חם מעידים על האדם שהוא בדרך לתיקון הנפש שלו מהיסו"ד.
קבלת היסורים באהבה היא תנאי ראשון שאדם הרוצה לתקן את נפשו מפגמי העבר צריך לקבל על עצמו להיות רגיל באמירת תהילים וריבוי צדקה במאור פנים.
כל הגבורות והדינים נמתקים ע"י אמירת התהילים וכך כל המניעות והעיכובים שבבית נעלמים וכאילו לא היו.
אדם צריך להיות בעל תבונה ולדעת שבשביל לחיות בשלום עם קרוביו, שילכו בדרכיו ולא יתנגדו לו צריך לדעת לוותר ולהיות מחושבים .
יהודי צריך להיות לוחם והמלחמה היא תמידית. הלב חומד לחשוב תאוות אסורות ושולח את רצונותיו למח. המח חייב לנטרל את הרצונות הללו בכל כוחו על ידי מחשבות טובות בלי לפתח לרגע אחד את הרצונות הטועים ועל מלחמה זו באנו לעולם.
תשובה נכונה היא תרופה לכל תחלואי הנפש,אפילו של הרחוקים ביותר, ובלבד שהיא מביאה את האדם לכניעה, ביטול והמון המון שתיקה

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד