מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תמוז

יש כאלו שלילה טוב בשבילם הוא 8 שעות שינה רצוף בלי הפרעות, ויש כאלה שלילה טוב בשבילם נראה אחרת לגמרי, לילותיו של הצמח צדק זצ''ל היו מכילים תוכן אחר לגמרי ממה שאפשר לאדם מן השורה להכיל
לכל אחד יש את עבודת ה' שלו לגברים יש חצות תיקון כללי התבודדות וכו' ולנשים יש את עבודת ה' שלהן ולכן שבו איש תחתיו אל יצא איש ממקומו ואל תלמדו ממשובשים.

ימי בין המצרים הם ימים קשים שהמקרי אסון בו מצויים יותר ולכן צריך להישמר מן הסכנה יותר מן הרגיל, להרבות האהבת ישראל ועין טובה ולנהוג ביושר.
תמיד אם יהודי ביקש משהו, קום תעשה בלי חשבון. הדרך לבדוק אם בן אדם בא מהקדושה או מההיפך זה לבדוק את המוכנות שלו לעזור.
הרבה אנשים מנסים לטפל בדברים שהשם בכלל לא רוצה שיטפלו בהם ואת מה שהשם באמת רוצה מהם הם מפספסים. תיקון חצות הוא אחד מהדברים שמקרבים את האדם לשכינה ומחבר אותו אליה בקשר נצחי.
עולם תישאר מחובר אל השם בלי שום מחיצה ופירוד מאורו הגדול יתברך, שכן העוון מסתיר את אורו כענן שמסתיר את אור השמש
לעולם תדע שיש דרך ישר לפני איש, תבדוק טוב שהלב שלך נקי מרשע ופשע, ושהמחשבה טהורה וזכה מכל זימה ומזימה ושוב אל השם בכל הכוח ואז תראה שכל מעשיך יניבו פרות מתוקים
יש שני פסוקים שראשי התבות שלהם הם רבי:"ראש בני ישראל" ו"רע בעיני ה'". הגבול ביניהם דק ורבים העדיפו את קו הצביעות מאשר את קו האמת ובכך הפכו ממזכי הרבים למשהו הפוך לגמרי.
שבט יששכר זכה לקבל עליו על תורה, להיות יודעי בינה לעיתים ולעבר החודשים על ידי לימוד התורה בעמקות מופלאה, ואור החיים מגלה שאף שמות צאצאיו רומזים להנהגות של בני עליה.
התרחקות וניתוק מצדיק הדור אפילו לאחר פטירתו, גורמת לסור מדרך האמת ולחפש תחליפים של בורות נשברים אשר לא יכילו המים. אנשים כאלה מוצאים את עצמם בסוף "גזורים". כך היה בדור המדבר ולאורך כל הדורות וכך זה גם עכשיו.
חוסר הזהירות והאהבה לממון ולבליטות גרמו בימינו אפילו במקומות שהיו הכי שמרניים להקל בדרכי אבותם וליטוש את תורת אמם. צריך לא לפחד מלהישאר פרימיטיבי, עדיף פרימיטיבי של אז מ"חכם" של היום.
ההבדל שבין בתי במקדש ומהותם והדרך לבית המקדש השלישי על ידי הגינות ועין טובה

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד