מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש חשון

אדם צריך תמיד לדאוג שהפה שלו יהיה פה של שכינה. שום מילה מיותרת, רק דברי חכמה וחסד, תורה ואהבת ישראל, וגם כשצריך להוכיח יזהר לעשות זאת בעדינות ובכובד ראש, מתוך אהבת השם אמיתית ללא שום אינטרסים ושנאה.
בכוחו של צדיק להפוך עולמות ולשנות דברים מן הקצה אל הקצה ואין מי שימחה בידו.
כל מה שסובלים מעזה במלחמה, קורה בגלל ששאול המלך ריחם על אגג מלך עמלק והשאיר אותו חי, כי אסור לרחם על אכזרים, אסור לוותר להם
ילדים טהורים שהשם שמר עליהם מגיל שנולדו, לעולם לא ראו שערה מראשה של אמם, לא פאה ולא צביעות, הוריהם הולכים בדרך האבות ולא מקילים בשום דבר כחוט השערה, עליהם נאמר: "דור ישרים מבורך"
לאמא כשרה יש יכולות בלתי מוגבלות לתת כח עצום לילדיה של קדושה ועמידה בנסיונות קשים לאורך כל החיים באמונה ואהבה שהיא משדרת להם, וכך זכה יוסף הצדיק לברוח מאשת פוטיפר בזכות אמנו רחל.
השם יתברך מחכה שתעשה חסד ותדבר טוב על יהודי כי לכך נוצרת. מתוך שיעור בעתניאל בהזכרתו של הרב דן מרצבך ז"ל לפני חמש שנים.
כשהקדוש ברוך הוא רצה להחריב את ביתו עמדה רחל אמנו וקראה בתוקף:" השם, כמו שאני הכנסתי צרתי לביתי והעברתי על מידותי וסלחתי, כך גם אתה תסלח לבניך על שהכניסו צלם בהיכל ותחזיר אותם מהר מן הגלות". ואכן, קול נשמע ברמה ואמר לה הקדוש ברוך הוא :"בזכותך, אשיב בנייך מרחוק".
לקראת יום הילולת רחל אימנו ביום שבת הבא עלינו לטובה, האשה היחידה בעולם שהקדוש ברוך הוא אמר לה שבזכות המעשים הטובים שהיא עשתה, עם ישראל יחזור מן הגלות. על המעלה והזכות של האמא של עם ישראל
אברהם אבינו ניחן ברגישות שלו לכל אדם, לכל בריה, נתינה בלי שום גבול.
ובכך נתן כח לכל בר ישראל להיות בעל חסד ורחמים לכל ולא לצער שום אדם.
כשפגש אברהם את שם ועבר, נודע לו שמה שהגן על התיבה במבול הייתה הזכות של החסד שעשו עם החיות בהאכלתן וטיפולן, על כן קיבל עליו אברהם לעסוק בחסד עם הבריות עד יומו האחרון
ישמעאל ויצחק, שניהם נולדו מאברהם, אך ישמעאל הוא בדרגה של חמור, פרא אדם. נולד מהגר כשאברהם לא היה מהול עדיין ולקח את כל הזוהמה. יצחק זרע קודש, נולד משרה לאחר הברית של אברהם ועליו נאמר:"דור ישרים מבורך"
כל מי שנזהר בקדושת הברית במחשבה דיבור ומעשה עליו נאמר:"נעשה כמעין המתגבר" ומבקשים ממנו עצה ותושיה.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד