מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש טבת

עשיית המצוות בשמחה ולב חם והרחקה של כל נדנוד עצב מסוגלים לתקן את האדם מכף רגל ועד ראש, ובפרט בשעת התפילה
מורנו הרב זיע''א ממשיך בדרכי התיקון לימי השובבי''ם ומהם: כיבוד חכמים, תפילה בכוונה וסבלנות, העברה על המידות ולימוד המשניות
סגולות ודרכי תיקון להטהר בנפש וגוף בימים מסוגלים אלו.
אומנם את עומק הדין שבשמים אי אפשר לתאר. אך כשאדם חפץ לתקן את מעלליו ולהחזיר נשמתו ליוצרה כביום היולדה אין דבר שיוכל לעמוד בפניו. אבל צריך רצינות.
אמירת תהילים ובפרט בימי השובבי''ם הקדושים מסוגלת לתשובה שלמה ומחדירה אמונה בילדים
ככל שאנחנו פורשים יותר מתענוגות העולם הזה , אנחנו נותנים כח לנפש האלוקית לעזור לנו להשיג את המטרה בחיים.
אל תמהר להסיק מסקנות ולגזור דין על אף אחד. גם אם ראית עוול וכסילות באדם, תמתין בסבלנות ותחפש נקודות טובות וכך תזכה לפחות לשמור על זכות הלב.
אדם צריך לדעת שמחשבות לא טובות תמיד עולות, כל עוד לא הגעת לדרגה של דוד המלך. והמחשבות הללו לא צריכות לייאש חס ושלום. להיפך, צריך להבין שיש פה עבודה חשובה ויקרה מאוד. מלחמת חורמה ביצר להדוף את המחשבות בשתי ידיים ולא לתת להם לפעול שום רושם כלל, ובמלחמה הזו חייבים להיות קרביים.
יהודה ידע לשתוק ולהבליג על בזיונותיו ובזכות זה זכה שממנו יצא משיח בן דוד.יוסף התאפק במשך כל חייו מרגע מכירתו שלא לספר לאביו דבר על המכירה ובזכות זה זכה שממנו יצא משיח בן יוסף.
בני עליה, הם כאלו שלא חשוב עד כמה הם יהיו גדולים בתורה והמצוות, לא משנה איזה ייחוס משפחתי יש להם, הם תמיד מרגישים ורואים את עצמם ככאלה שאפילו עוד לא התחילו לעבוד את השם, ומחשבה אחת בליבם :"מתי יגיעו מעשי למעשה אבותי?"
עדות מצמררת של הרב החיד"א על סיבת הסתלקותו של הרב יורם אברג'ל זיע"א למען הצלת עם ישראל והגנה מיוחדת בפרט למקושרים לישיבתו "קול רינה - רב פעלים".
בימים אלו בהם אנחנו מאוימים מאויבנו האכזרים מבית ומחוץ הכניסו את ההגנה לבתיכם.
להצטרפות למעטפת ההגנה של הרב יורם זיע"א בקישור https://did.li/protector
אנחנו חייבים למסור נפש בשמירה על הילדים, שלא יצאו מחוץ למחנה הקדושה חלילה. לכן תמיד תשגיח על הסביבה שבה הילדים מבלים את זמנם ואל תסמוך רק על המורה שילמד אותו תורה, שב איתו אתה ותשקיע זמן וסבלנות רבה כדי שהעץ יגדל ישר ויניב פירות לנצח.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד