מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אייר

כתר התורה נקנה בארבעים ושמונה מעלות שהם כפולותיו של מידות ארון הברית ,שהיו חצויות ולא שלימות להעיד שמי שמרגיש שכבר יודע הכל שידע שהוא רק בחצי.
צפו במצגת מדהימה ובמילותיו החמות של החיד"א בנו וממשיך דרכו של הרה"ג אברג'ל זיע"א לרגל יום הבהיר יום לידתו של מו"ר הרה"ג אברג'ל זיע"א יום הבהיר י"ז סיון.
האחדות בעם ישראל, ובפרט בבתי המדרש ובבתי הכנסת היא מחייבת. כולם צריכים להיות כאיש אחד בלב אחד. רב אחד שכולם בטלים לו. ברגע שאין רב שמחליט וכל איש עושה את הישר בעיניו יעשה, יש פתח עצום לחילוקי דעות ומריבות.
רבי נחמן בעל התניא והנעם אלימלך, כולם נפגשים בשולחן אחד. שולחנו הטהור של מורנו הרב זיע''א
הענווה היא אחד מקנייני התורה החשובים ביותר. היכולת להכיל את השונה, את החלש והפחות ולהרגיש כלפיהם הערכה וכבוד, על אף השוני הגדול, מעיד שהתורה מגיעה למקום נכון.
כתר תורה אינו בא מוכן. אין שום אדם נולד איתו. בכדי להשיג אותו צריך עמל, עמל תורה. אך האפשרות לכל אדם אינה מוגבלת. הכתר מונח בקרן זוית. כל מי שרוצה יבוא ויטול.
לכל מי שיש אפשרות להשפיע על מכריו בעוד הנחת תפילין, שמירת טהרת המשפחה ושבת, או כל עניין חשוב אחר ביהדות, צריך לעשות זאת במאור פנים וענווה. לא בשיחות קשות, איומים ועונשים. הדברים הללו כבר לא יכולים להשפיע.
ישנם מנהגים שנחקקו מדור לדור ואותם אסור לשנות. ואף אם יבוא כל מיני רבנים ידועי שם ויפסקו שצריך לשנות או להוסיף כך- את הרבנים נכבד אך מנהג אבותינו בידינו!
ביום פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי ,יום הילולתו, יצאה בת קול ואמרה :"זה האיש מרעיש הארץ מרגיז ממלכות" וארונו של רשב''י הונח לבדו בתוך המערה שבמירון ללא יד אדם שהתערבה בדבר.
לאחר שכתב את ספר הזוהר במערה והגיע זמנו לצאת, החליט לטהר את העיר טבריה, מרכז התורה העולמי של אז, מטומאת מתים למען הכהנים. טבריה וצפת מכוונות כנגד כיסא הכבוד שבשמיים.
רבי שמעון בר יוחאי, צדיק יסוד עולם שכל שנה רבים נוהרים לקברו במירון מעבר למעלותיו האין סופיות בתורה ובזוהר הקדוש לא נח עד שהיה דואג לעשות שלום בין איש לאשתו שאש המחלוקת פגעה בהם.
התנא האלוקי רבי מאיר והסיפור מאחורי הפתגם הידוע שהרבה אנשים נושעו בזכותו לכבוד יום הילולתו של רבי מאיר בעל הנס.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד