מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אלול

אלפי טילים בשמי הארץ ואף אחד לא נפגע. "יפל מצדך אלף ורבבה מימינך אליך לא יגש". בגלל תלמודי התורה וצדקות שיהודים עושים, ובזכותם השם לעולם לא מישראל לא מש. מתאים במיוחד לזמן הזה עם השינויים שחלו בעולם בעקבות הקורונה.
כשאדם רוצה באמת לשנות משהו שלא יחשוב שעל ידי מפלגה זו או אחרת אפשר באמת להביא שינוי. צריך בפועל להיות האדם המבצע ואז כשאדם הולך לשם שמיים אין ספק שהשם יצליח בעדו.
על ידי שאדם מקדש את האיברים שלו ונזהר מלשמוע ומלראות לא טוב האוזניים והעיניים שלו יודעות להבחין בין טוב לרע מעבר לכל אדם אחר
תמיד תתרחק מכל מיני המצאות של הדור האחרון. עמידה בצמתים לגיוס כספים מכבה את מאור התורה וגורמת לחילול השם. בן תורה צריך להיות מכובד בעיני הבריות, לא כאחד הריקים שמחפשים לסגור את המנה היומית שלהם.
תורה נקנית על ידי עמל. לא כל "רב" שיודע לקרוא חומש או להסביר רמב"ם הוא באמת רב אמיתי. תלמיד חכם צריך קודם כל לדעת ש"ס על בוריו וידיעת הש"ס לא באה בקלות.
בעבודת השם אין הנחות, צריך לדעת שלכל חטא יש מחיר. צריך ללכת לרב שמבין בדרכי התשובה שיורה לך את הדרך ויאמר לך לפי מספר החטאים והעוונות כמה אתה חייב לשמיים. את כל ההוצאות המיותרות תצמצם ותן כל מה שנשאר לצדקה ובזה אתה פודה את נפשך ומחזיר אותה לאור באור החיים.
עבור לתוכן העמוד