מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תשרי

לפני כחמש שנים בדיוק, בתאריך זה, מסר הרב זיע''א במאמצים רבים את שיעורו האחרון בעלמא הדין, הצוואה, כשבועיים לפני יום הסתלקותו מעלה מעלה אל גנזי מרומים. במסר הזה שנלקח מתוך השיעור הרב מבקש להישאר באותו המקום כפי שהיה בחייו ולא לחפש מקומות אחרים, רבנים, בעלי מופתים חדשים או כל מיני זובחים לשדים אשר לא שיערו אבותיכם.
כמו שלא תקנה דג לשבת ותבדוק את העיניים שלו לראות אם הם מוצאים חן בעיניך, כך גם לבדוק את ארבעת המינים עם זכוכית מגדלת למצוא פגמים זה עניין מיותר. תן לעיניים שלך לבחון אותם בראייה ראשונית לראות שהם כשרים ותמשיך הלאה.
כשאדם נמצא במצוקה הוא מיד מכוון את ליבו לשמיים ובודק היטב עם עצמו באיזו סיבה הגיעה לו הצרה הזו. לכן לפעמים הקב''ה מביא בני אדם לקשיים וסבל כדי שיעשו חשבון נפש וילמדו אמונה.
בקדושת הברית אדם צריך להיות אריה ולא לתת לשום קצה של מחשבה לחדור למוחו ולטמא את נפשו.הקדוש ברוך הוא שם את מעלת הקדושה של הברית אפילו מעל לשמו יתברך.
מדרכי התשובה על האדם לדעת שאין עוד מלבדו, וכל העולם והאנשים שבתוכו הם כאין ממש אל מול גודלו של השם, על כן אין מה לפחוד משום אדם "והבוטח בה' חסד יסובבנו"
גם כשיש מה להגיד, אפילו שיש הרבה מאוד מה לומר, לפעמים עדיף לשמור על השקט ולא לומר דבר. ראש השנה הוא כנגד השקט. "בראשית" הוא מאמר סתום. לשופר אין מילים ולכן הוא חזק ביותר, הוא ממתיק את הדין מהשורש.
עבור לתוכן העמוד