מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש חשון

כשאתה בן אדם קדוש, דע לך שאתה מגיע לכל היעדים. יהיו לך קשיים בהתחלה, לא תמיד יש את הברכה מההתחלה, צריך לסבול קצת, ועוד קצת ועוד קצת, אבל כשתגיע הישועה, מרימים אותך לגבהים שאף אחד אחר כך לא יוכל לדבר איתך, סכנה פשוט! רק תזכור שהנסיון מרים אותך למעלה.
אם הלב שלך טעון על מישהו שהציק או הפריע לך, אפילו אם אתה צודק במאת האחוזים, דע לך שמול השם לא תוכל לעמוד כי קודשא בריך הוא וישראל אחד הוא, ומי שמקפיד, ליבו נתון לשליטת האחרים. טהר ליבך ותעביר על המידות, ותאמין שגם זו לטובה, ובכך תזכה שתורתך ותפילתך תהיה בעיני השם חשובה.
עליך להכיר את המעלות והחסרונות שקיימות בך, המעלות יעזרו לך להרים את עצמך ולהתגבר על החסרונות, וכך תעמוד על הגובה הנכון
שרה אימנו לא ויתרה על חינוך טוב לבנה יצחק. אמא טובה מזהה מרחוק את הסכנות האורבות לבניה ולא מוותרת על הטוב ביותר לילדיה.
בעל התניא הובא אל הכלא רק משום דאגתו הרבה לעניי ארץ ישראל. הוא דאג לשלוח מידי חודש בחדשו צדקות מחסידי רוסיה הגבירים וכך נתן ליהודים הגרים בארץ רווח והצלה, עד שהמתנגדים לחסידות ראו זו כעילה לתפור תיק כדי להורידו מנשיאותו ולפגוע בחסידות, אך לא הועיל להם, ה' היה לצידו של בעל התניא.
דע לך שלפני שאתה הבאת על עצמך מכה, הקדוש ברוך הוא כבר המציא לה תרופה. אם רק תחפש אצל הרופא הנכון תמצא אותה.
כשאדם עולה לשמיים אחרי 120 שנה הוא צריך להיות כמה שיותר שלם מתורה ומצוות. שלא יחסר לו "בורג" במערכת, ובפרט לא בורג של חסד שחובה הוא לכל יהודי.
הקדוש ברוך הוא יכול להפוך עולמות ברגע, ומדינות שהיו מעצמות להקטין עד עפר, והכל בצדק ישר ומדויק. לכן דע לך שכל מה שקורה הוא מלמעלה וכדאי מאוד להישאר תמיד עניו.
בכל מקום שבו נמצא תלמיד חכם, יש ברכה והאויר הקדוש שסביבו מושך אליו מחשבות טובות והרהורי תשובה
יהודי לא יכול פשוט "להזרק" על המיטה כל הלילה. חז''ל תיקנו לנו סדר של קריאת שמע שמתקן את נפש האדם ואיתו הנשמה יכולה להתעלות ולהגיע עד כסא הכבוד בלי שום הפרעות ולהתחדש, וכך האדם מתעורר בשמחה ,טהרה וחשק לעוד יום קדוש.
ישנו דבר אחד שעל שמירתו עומדת כל ההצלחה של האדם בשלום בית, בפרנסה ,בהצלחה שלו עם חינוך הילדים ובקשר שלו עם בורא עולם.
מאחורי הרווח וההצלה של עם ישראל לאורך כל הדורות עמדה אישה אחת, שבקול בכיה הצליחה לעורר את רחמיו של הקדוש ברוך הוא פעם אחר פעם מאובדן מוחלט.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד