מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש כסלו

יעקב הוריש ליוסף את מה שקיבל ברוח קדשו, התורה שבעל פה, שבה טמון סוד חנוכה ופורים וכך עמד בניסיון בגבורה
המצוות שהשם נתן לנו בתורתו הקדושה הם דרכים ועצות כיצד להביא את הקדוש ברוך הוא עד אלינו ובפרט בימי החנוכה שאנו מחבקים את המלך ומחובקים ממנו במצוות הנרות המזוזה והציצית.
כל יום מימי החנוכה מכוון כנגד אחד מן השבחים של הקב''ה בברכת יוצר המאורות. הנר השלישי הוא כנגד בעל מלחמות, וביום זה עיקר העבודה היא להשתלט במלחמות היצר הרע ולשמור על טהרה וקדושה שמשפיעים ישירות על הילדים היקרים שנתן השם.
אל תאבד את רגעי הנצח של הדלקת נרות חנוכה. אלו רגעים שבהם יש עת רצון גדולה בשמים וככל שנותנים יותר חשיבות לחנוכיה ולנרותיה, בלי למהר לזוז מאורה, הקדושה שבהן חודרת לילדים ומלווה אותם עד 120.
יעקב אבינו היה צריך ללמוד 14 שנה בבית מדרשו של שם ועבר רק כדי להכין את עצמו לקראת היציאה לחוץ לארץ כיון שידע שבחו''ל אין באמת ברכה וצריכים להתחכם מאוד על מנת לשרוד
כשאדם מתלונן, אומר בעל התניא, כנראה שהוא קיבל איזה ניצוץ מהערב רב שנאמר עליהם :"וילונו העם".צריך לקבל הכל בשמחה ולזכור שאין רע יורד מן השמיים.
לפעמים יש פתאום איזה "גמל משוגע" שנכנס לחייך. צריך לדעת כיצד מתמודדים בכל אדם בעייתי בחכמה ובמתינות.
"לא אותי בלבד גאל השם" אמר האדמו''ר הזקן, שכן יום זה הוא יום ראש השנה לתורת החסידות אשר השפע שיורד מן השמיים ביום הקדוש הזה הוא עצום והיכולות להגיע בו לקיום של הקבלות שאדם מקבל על עצמו בעבודת השם גודלות ומתברכות בגשמיות וברוחניות כאחד.
העולם שלנו רובו רע, אבל יש מעט טוב, ומי שקשור למעלה באמת יודע להיות זהיר מאוד מהלא טוב. מתרחק מן המחלוקות והשנאה ומרבה בטוב וממילא הרע מסתלק.
ישנו כלל בכתבי האר''י ז''ל שהפך להיות כלל חיים בתורת חב"ד, שייסד אותו האדמו"ר הזקן: שתמיד הלב שבטעו הוא חם, צריך להיות משועבד לרשותו של המח הקר והשקול ,כך שהאדם לעולם שולט על מעשיו דיבוריו ומחשבותיו באופן גמור בלי שום סטייה ימינה ושמאלה.
לעולם אל תשכח שהנתינה לכל אדם ואפילו לאלו שאתה לא מכיר מובילה לכך שכשתהיה זקוק לעזרה מיד יעזרו לך מן השמים.
המעלה הגדולה של לימוד החסידות מכל חלקי התורה שהיא חודרת לעמקי הנפש ומשנה את פנימיות האדם לטובה

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד