מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש טבת

לפני הכל, דבר ראשון בבוקר, תן את כל כולך בתפילה, בריכוז, במניין של אנשים יראי שמיים ואל תחפש קיצורי דרך, וכך כל היום שלך יתברך במציאות חן וחשק רב וכל אשר תעשה יצליח.
שיעורי תורה הניתנים לציבור הרחב יש בכוחם לבטל גזירות קשות על עם ישראל ואסור לבטלם בעבור סיבות שלא עולות בפיקוח נפש בשום אופן.
את הרע בדור שלנו צריך להכניע ולא לשבור. צומות וסיגופים רק יביאו אותך למשברים נוספים.
אם תאכל טוב ותישן טוב גם תלמד טוב ותהיה שמח וזה התיקון הכי חשוב אצל השם.
וככה זה גם בחינוך הילדים. אל תרסק את הרע שבילד. תן לו את השוקולד ותעמוד על שלך בלי להסיר את עיניך ממנו.
הבעיות האישיות שיש לכל אדם מחשיכות את הנפש בכל מיני דאגות וטרדות ומסירות ממנו את השמחה, לימוד החסידות מוציא אותך מהמצרים הללו ומחזירים את הנפש למיטבה באמונה שלימה שהכל לטובה.
כיבוד חכמי התורה, תפילה בכוונה, קריאת ח''י פירקי משנה ותיקון המדות מביאים את האדם לשמחה אמיתית ומצילים אותו מן החטא.
סגולות ודרכי תיקון להיטהר בנשמה, רוח, נפש וגוף בימים מסוגלים אלו.
אין שום סיבה שבעולם להפסיק הריון תקין חס ושלום. לא פרנסה, לא פרידה בין הזוג ולא שום תירוץ אחר. מיום ה40 לעיבור העובר מקבל נשמה וכל פגיעה בדבר העדין הזה משמעותה שפיכות דמים.
יום הילולתו של עמוד העולם הרמב''ם, והאביר יעקב רבי יעקב אבוחצירא. שני מאורות גדולים ליום שמסוגל ביותר לקיבול תפילות וישועות גדולות
בעולם הזה אין הפקרות. העולם הזה דומה לסופר. נכנסת לסופר, אתה יכול למלא את העגלה בכל מה שתרצה, רק תזכור שבסוף יש קופה ועל מה שלקחת צריך לשלם.
יש כאלה שחושבים שאם הם התפללו לקדוש ברוך הוא על עניין מסויים, הם ודאי יקבלו זאת, ואם לא הם מתמלאים בטענות כלפי השם, ולא מבינים מדוע. אך באמת את השם לא מלחיצים. את הברכה הוא יתן בזמן הנכון ובדרך הנכונה והטובה ביותר.
מחשבות רעות צצים לך במח? אל תחשוב שאתה מקרה אבוד! ההיפך הוא הנכון, השם יתברך רוצה ממך שתעורר את הרצון הטוב שלך להיות קרוב אליו ותדחה בכל הכוח את המחשבות הרעות ובכך תגדל מעלתך אף יותר ממי שהכל אצלו "הולך חלק".
הסבא משיפולי היה אש בעבודת השם, וכששאלו אותו איך הוא תמיד מצליח לחיות בדבקות הנפלאה הזו, הוא הסביר שהכל התחיל מהחלאקה שלו בגיל 3. לקחו אותו הוריו לבעל שם טוב, והוא שם ידו הקדושה על ליבו, ומאז האש על המזבח תוקד תמיד.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד