מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש אדר

יהודי תמיד קשור למעלה, ולכן הוא אף פעם לא נופל. אך מי שיש בו טבע של אכזריות ועזות לא בטוח שהוא מזרע היהודים שנאמר עליהם "ביישנים ,רחמנים וגומלי חסדים".
מסר שהוא מתנה לבנות ישראל היקרות. בשעה טובה נולד לכן ילד או ילדה. זה הזמן להתמסר מסירות גמורה על חינוכם בקדושה וטהרה ולא להירדם בשמירה אף פעם, ועל זה נאמר "חכמות נשים בנתה ביתה"
אצל האדמו''ר הזקן, מי שהיה מגיע לפגישה, היה צריך קודם הכנה של כמה שנים של עבודה אישית רצינית מאוד, בכדי להגיע לאדמו''ר הזקן בלי בלבולים ולקבל תוך כמה דקות תוכנית מסודרת בעבודת השם וכוחות נפש לחיי נצח.
ממון הוא גימטריה סולם. או שעולים איתו למקום גבוה או שנופלים ממנו ומתרסקים.
רב בישראל חייב שיהיה לו ראש נקי, עיניים טהורות ויושר. רב כזה, כל מה שיאמר לך, אפילו על שמאל שהוא ימין, לך אחריו, כי הדברים שהוא אומר זה הדברים שהקדוש ברוך הוא רוצה שתשמע ותעשה.
תפקידנו בעולם הזה הוא לראות את כל המעשים ככלים לעבודת השם. העסק שלך נראה לך דבר שאין בו שום קשר לרוחניות?, אם תעמיד על ידי המשכורת שלך בתים כשרים ונאמנים לכל הילדים שלך, ואף פעם לא תאמר שאין לך איך לעזור, אז הפכת את העסק הגשמי לרוחניות ולעבודת השם טהורה.
החברה היא המראה שלך. כשאתה מסתכל במראה ואתה רואה לכלוך של שוקולד באף שלך, אתה לא תצביע על המראה, אלא תנקה אותו את הלכלוך מהאף שלך. לכן גם כשאתה רואה אדם שלא נראה בעיניך מספיק טוב שמור על זכות השתיקה ותפשפש במעשיך לבדוק אם אתה נקי באותה המידה.
אחד הסממנים של אדם לדעת אם הוא נמצא בירידה רוחנית זה הקימה בבוקר לתפילה. אם התחלת לאחר לבית הכנסת כי השמיכה נהיית כבדה לך פתאום תדליק אור אדום.
המרדף של זוג צעיר לקנות דירה הוא לא תמיד נכון. לא צריך לגור אצל ההורים כדי לחסוך כסף לדירה ולא להיכנס לחובות שמשחיתות את הנפש. לגור בשכירות, זה לא בזבוז כסף. אם יזדמן בהמשך החיים ותוכלו לקנות דירה עם משכנתא מסודרת ובלי חובות וצ'קים חוזרים עשו זאת בשמחה.
פתחת עסק חדש ולא זורם טוב?, יש עיכובים בפוריות? לא חשוב איפה נתקעת, תזכור שהמפתח לכל השערים נמצא אצל הקדוש ברוך הוא. דבר איתו. בקש ממנו, כי הוא בעל המפתחות והוא זה שיכול להושיע.
אתה יכול להשיג את הכל על ידי שתעמוד בהבטחות שלך, שיאמינו בך שאתה אדם של מילה. אחד הסיבות שאנשים מפסידים בכל מה שהם עושים זה בגלל שהם כמו זיקית. משתנים ומשנים בדיבורם. כשאתה עומד בדיבורך הקדוש ברוך הוא עומד בדיבורו.
נתינה שבאה מן הלב מרפאה את הלב. פורים הוא זמן של נתינה ועל כן הוא זמן שבו הלב מתרפא מכל שנאת חינם וקפידה כל שהיא ומתחילים דף חדש.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד