מוסדות "קול רינה" בראשות הרב יורם אברג'ל זצוק"ל
פייסבוק
הרשמה
חיפוש
דלג על חיפוש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חודש תשרי

שיעור מרתק ומיוחד עם גילויים נפלאים על מהות הדור שלנו בכלל ועבודת האדם הפרטי עם הנחיות ברורות כיצד להיכנס לתיבת נח של הדור שלנו.
לכבוד הילולתו של מר"ן, 8 שנים לעלייתו בסערה לגנזי מרומים , שיחה מרגשת על עוצמתו וקדושתו ותפילותיו מול בורא עולם להחיש את הגאולה
מידת האמת היא כבדה ומעטים הם נושאיה אך מי שהולך עם האמת עד הסוף, גם האמת הולכת איתו ומראה לו את הדרך האמיתית בשעת הצורך.
כשהצדיק מופשט מן הגוף החומרי הוא יכול להגיע למקומות עליונים יותר שאפילו בחיי חייו לא יכול היה לדעת בדיוק למי להשפיע וכמה כפי ערך האהבה וההתקשרות בין הרב והתלמיד.
לכבוד שבת בראשית, שבת דרבינו יורם זיע"א, שש שנים מאותה השבת שבה עלה ונתעלה חתן בראשית מורינו ורבינו הרב יורם אברג'ל זצוק"ל אל שולחנו של מלך מלכי המלכים. מסר על חשיבות הידיעה בהלכות שבת ועל מעלותיה הנשגבות של השבת.
הכעס היא מידה מגונה מאוד שמרחיקה את הקדושה מן האדם ובאדם שכועס מקוננת כפירה באמונה שהכל מאיתו יתברך. הרי אם אדם מאמין באמונה שלמה שהכל מאיתו יתברך ואין רע יורד מן השמים , ודאי שיקבל את הכל בסבלנות רבה ולא יכעס
מסר יומי מפי קדשו של מורנו הרב יורם אברג'ל זיע''א בנושא:"יום חיבוט ערבות"-מנהגי יום הושענא רבה על פי משנתו של הבן איש חי
סוכתו של מורנו הרב זיע''א מלפני 7 שנים. רגעים מתוקים שאסור לשכוח, והשכינה לא זזה ממקום מפעל חייו של הרב לעולם!
מהי שמחת בית השואבה ומהם סגולותיה של מי ששמח בשמחה זו?
בעבודת השמחה של ימי הסוכות זוכים לתקן את כל החטאים שאפילו בראש השנה וכיפור לא היו יכולים להתקן וכגודל ההשקעה במצוות החג כך הרושם של השמחה מאיר יותר ומלווה את ימי החג ואת כל השנה כולה. חג שמח!!
הרב צדקה זיע''א היה בוחר את ארבעת המינים שלו ב3 דקות. כי הוא הבין שאין צורך לחפש פגמים עם זכוכית מגדלת, מה שלא רואים לא צריך לבוא בחשבון.
בערב יום הכיפורים צריכים לקבל קבלות טובות כדי לפתוח איתם שנה מבורכת ומה טוב יותר מלקבל עול תורה, להוסיף עוד כמה רגעים של תוכן קדוש ליום יום.

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד